17.09.2021 05:01
Bahçeli: 'Zillet'in adayı vatandaşın meselesi değil

MHP lideri Bahçeli, "‘O mu olacak? Bu mu olacak? Şu mu olacak?’ sorularına cevap arayan gafillerin akıl hocaları boşa düşmüşlerdir. Zilletin aday meselesi milletin meselesi değildir" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayının kim olacağının hâlâ tartışıldığını belirterek şunları kaydetti:

“Her akşam ekranlara beşlik simit gibi dizilen sözde uzman ve sivri yorumcular bir torbaya doldurdukları isimleri sırasıyla gün yüzüne çıkarmaktadır. Milletimiz bu sakil ve sefil tartışmadan bıkmış usanmıştır. Zillet ittifakı adayının eşkâli ve robot resmi bile çizilmiştir. 

CHP, HDP, İP Genel Başkanlarıyla iki büyükşehir belediye başkanının devamlı surette telaffuz edilmesi bu sıfatları taşıyan zatları parlatma girişimidir.

Oyun bellidir, hesap kurnazdır. Kendi piar çalışmalarını maşaları vasıtasıyla yaptıran beş isimden başka hiç kimse yok mudur? 

Milletimiz hep aynı şeyleri dinlemekten, hep aynı ezberlerin tekrarından ileri düzeyde rahatsız ve memnuniyetsizdir. Türkiye’nin başka işi gücü kalmadı da zillet ittifakı adayının kimliği ve kim olacağı meselesi mi tek gündem konusu oldu? Bu nasıl bir seviyesizliktir?

‘O mu olacak? Bu mu olacak? Şu mu olacak?’  sorularına cevap arayan gafillerin akıl hocaları boşa düşmüşlerdir. Zilletin aday meselesi milletin meselesi değildir. Terörist Demirtaş’ın kanlı teklifleri, Sorosçu Kavala’nın kansız tembihleri, dış mihrakların karmaşık tertipleri, PKK/FETÖ kaotik tezvirleri, Kılıçdaroğlu ve diğerlerinin kirli tezgâhları aziz Türk milletine sökmeyecektir.

CUMHUR İTTİFAKI AYAKTA

Zillet ittifakı bir strateji kapsamında aday tartışmasını hem yapıyor hem de yaptırıyorken Cumhur İttifakı dimdik ayaktadır. Cumhurbaşkanı adayımız bellidir, seçimin ne zaman yapılacağı da bilinmektedir. CHP’nin ipini tutup diyet listesi dayatanlar, Türkiye’nin muazzam yükselişini engelleyemeyecektir. 

Son sözüm de serok Ahmet’e... Bak serok, Amed değil Diyarbakır diyeceksin. İstanbul’u da dünyanın en büyük Türk-İslam kenti olarak söyleyeceksin. Suriye’de federasyon önermen, fiilen Kobanili Ahmet olduğunun delilidir. Haddini bil, haysiyet sahibi ol. Sen ve efendilerin Türkiye’yi geçemez, bunu da unutma.”

Bahçeli'den 'laiklik anayasadan çıkarılsın' önerisine sert tepki Bahçeli'den 'laiklik anayasadan çıkarılsın' önerisine sert tepki MHP lideri Bahçeli, eski milletvekili Resul Tosun 'laiklik anayasadan çıkarılmalı' önerisine sert tepki göstererek, "Ne dinimize laf söyletiriz, ne de Cumhuriyet’in laiklik sütununu kırdırırız" dedi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli'den Akşener'e 'Fatih' tepkisi MHP Genel Başkanı Bahçeli'den Akşener'e 'Fatih' tepkisi MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Siyasi çıkar uğruna fethimizi ve Fatihimizi sıradanlaştırma çabasında olanlar, ecdadımızın hatıralarını sulandıran meczuplardır. Müfteri ve münafık diller ne söylerse söylesin, faziletsiz bedenlerde Fatih şanının izi bulunamaz" dedi.

YORUMLAR