30.10.2021 23:24
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İtalya’da G20 liderleri onuruna verilen akşam yemeğine katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella tarafından G20 liderleri onuruna verilen akşam yemeğine katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi kapsamında geldiği İtalya'nın başkenti Roma'da "Küresel Ekonomi" ve "Küresel Sağlık" konulu ilk oturumuna katılmış, ardından bazı liderlerle ikili görüşmeler gerçekleştirmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella tarafından G20 liderleri onuruna verilen akşam yemeğine katıldı.

İtalya Başbakanı Mario Draghi ve Draghi’nin eşi Maria Serenella Cappello tarafından karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, G20 Zirvesi’ne katılan lider ve eşleriyle birlikte aile fotoğrafı çektirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan daha sonra yemeğe geçti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan G20'de önemli görüşmeler Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan G20'de önemli görüşmeler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bu yıl Roma'da düzenlenen G20 Liderler zirvesinde diğer devlet başkanlarıyla önemli görüşmeler gerçekleştirdi. Erdoğan, İtalya Başbakanı Draghi, Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Hollanda Başbakanı Mark Ruthe ve Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo ile bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Biden Roma'da görüşecek Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Biden Roma'da görüşecek ABD'li üst düzey bir yetkili, ABD Başkanı Joe Biden ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın pazar günü Roma’da görüşeceğini bildirdi. Erdoğan'ın, Roma'daki G20 Liderler Zirvesi kapsamında Biden ile görüşmesinin TSİ 12.10'da yapılacağı bildirildi.

YORUMLAR