17.11.2021 09:55
MSB'den heyetler arası görüşme açıklaması: Olumlu ve yapıcı geçti

MSB, ABD'de yapılan askeri heyetler arasındaki toplantının olumlu ve yapıcı bir ortamda geçtiğini bildirdi. Yapılan açıklamada, müteakip toplantının Türkiye'de gerçekleşmesi konusunda mutabık kalındığı duyuruldu.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), ABD ile gerçekleştirilen askeri heyetler arasındaki toplantı hakkında bilgi verdi. Yapılan açıklamada, Türkiye-ABD Savunma Bakanlıkları arasında Yüksek Düzeyli Savunma Grup Toplantısı'nın Washington'da icra edildiği, söz konusu toplantının olumlu ve yapıcı bir ortamda geçtiği aktarıldı. Bir dahaki toplantının Türkiye'de yapılması adına mutabık kalındığı 

"TOPLANTI OLUMLU VE YAPICI BİR ORTAMDA GEÇTİ"
Açıklamada görüşmeye ilişkin, "Olumlu ve yapıcı bir ortamda geçen toplantıda askeri heyetler arasında ikili ve bölgesel savunma güvenlik konularında görüş alışverişinde bulunuldu. Müteakip toplantının Türkiye’de yapılması konusunda mutabık kalındı." ifadeleri kullanıldı.

ABD’nin eski Suriye Temsilcisi Suriye'deki mevcut durumu değerlendirdi: Türkiye olmazsa çözüm olamaz ABD’nin eski Suriye Temsilcisi Suriye'deki mevcut durumu değerlendirdi: Türkiye olmazsa çözüm olamaz ABD’nin eski Suriye Özel Temsilcisi Jeffrey Jeffrey Ortadoğu Araştırmaları Merkezi (ORSAM) tarafından düzenlenen “Suriye’nin Geleceği: Türkiye ve ABD Perspektifi” başlıklı panelde Suriye’de mevcut durumu değerlendirdi. Jeffrey Türkiye olmaksızın Suriye'de bir çözüm olamaz. Bu da ABD ile Türkiye’nin iş birliğini zorunlu hale getiriyor" dedi.

Hulusi Akar, ABD Savunma Bakanı ile görüştü Hulusi Akar, ABD Savunma Bakanı ile görüştü Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD Savunma Bakanı Lloyd James Austin ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

 

YORUMLAR