09.01.2022 19:31
Bakan Çavuşoğlu, Katarlı mevkiidaşı ile görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Mohammed bin Abdulrahman Al-Thani ile bugün bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede, Afganistan ve Kazakistan'daki son gelişmeler ele alındı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Mohammed bin Abdulrahman Al-Thani ile bugün bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Yapılan yazılı açıklamada, görüşmede Afganistan ve Kazakistan'daki son gelişmelerin ele alındığı belirtildi.

Bakan Çavuşoğlu'ndan Kazakistan açıklaması: Her türlü desteği vereceğiz Bakan Çavuşoğlu'ndan Kazakistan açıklaması: Her türlü desteği vereceğiz AK Parti Ankara İl Başkanlığı İstişare Kampı’nda konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kazakistan’daki yaşanan olaylar hakkında konuştu. Kazakistan’ın bir an önce istikrara, huzura ve barışa kavuşmasını temenni ettiğini belirten Çavuşoğlu, "Bunun için Türkiye ve Türk Devletleri Teşkilatı olarak her türlü desteği vereceğiz" dedi.

Bakan Çavuşoğlu, Rus mevkiidaşı Lavrov ile görüştü Bakan Çavuşoğlu, Rus mevkiidaşı Lavrov ile görüştü Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ile telefonda görüştü. Görüşmede, ikili ilişkiler, NATO Rusya Konseyi toplantısı, Kazakistan, Bosna Hersek ve Kafkaslar'daki güncel gelişmeler ele alındı.

 

 

Kaynak : İHA
YORUMLAR