12.01.2022 13:59
Bakan Akar, Azeri mevkiidaşını arayarak taziyelerini iletti

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Azerbaycan Savunma Bakanı Zakir Hasanov’u telefonla arayarak, Ermenistan ordusu tarafından açılan ateş sonucu 1 Azerbaycan askerinin şehit düşmesinden duyduğu üzüntüyü ifade etti.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Azerbaycan Savunma Bakanı Zakir Hasanov’u telefonla arayarak Ermenistan ordusu tarafından açılan ateş sonucu 1 Azerbaycan askerinin şehit düşmesinden duyduğu üzüntüyü ifade etti ve taziyelerini bildirdi.

Görüşmede Azerbaycan mevzilerini hedef alarak ateşkesi ihlal eden Ermenistan’ın saldırgan tutumuna tepki gösteren Bakan Akar, Türkiye’nin her zaman kardeş Azerbaycan’ın yanında durduğunu, bundan sonra da haklı davalarında kardeşlerinin yanında olacağını vurguladı.

Bakan Akar, Azerbaycanlı şehit subayın ailesi ile buluştu Bakan Akar, Azerbaycanlı şehit subayın ailesi ile buluştu Millî Savunma Bakanı Hulûsi Akar, kendisine "Azerbaycan’ın işgal altındaki topraklarını kurtarma" sözünü verdikten sonra 'Vatan Muharebesi'nde şehit düşen Üsteğmen Valeh Memiyev’in ailesi ile bir araya geldi.

 

Kaynak : İHA
YORUMLAR