14.01.2022 18:59
Erdoğan'dan İngiltere Başbakanı Johnson ile telefon diplomasisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İngiltere Başbakanı Johnson ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede Suriye ve Ukrayna'daki gelişmeler ile iklim ve mülteci başlıklarında meselelerin değerlendirildiği öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson ile bir telefonda görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Johnson görüşmesinde, 4 kritik meselenin masaya yatırıldığı öğrenildi. 

SURİYE VE UKRAYNA KONUSU MASAYA YATIRILDI
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede, Türkiye-Birleşik Krallık arasında savunma sanayii ve ticaret başta olmak üzere iş birliğini güçlendirecek adımlar ele alındı.

Görüşmede ayrıca Suriye ve Ukrayna'daki gelişmeler ile iklim ve mülteci başlıklarında bölgesel ve küresel meseleler değerlendirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çengelköy'de vatandaşlarla sohbet etti Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çengelköy'de vatandaşlarla sohbet etti İstanbul'da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vapurla Üsküdar Çengelköy'e geçti. Erdoğan'ı burada vatandaşlar karşıladı.

Erdoğan'dan İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog'a taziye telefonu Erdoğan'dan İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog'a taziye telefonu Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog'u arayarak, annesi Aura Herzog'un vefatı dolayısıyla taziyelerini iletti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan AB büyükelçileriyle bir araya geldi Cumhurbaşkanı Erdoğan AB büyükelçileriyle bir araya geldi Cumhurbaşkanı Erdoğan AB büyükelçileriyle bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan AB'yi Rumların sözcülüğünü yapmakla suçladı. AB'nin Kıbrıs Türklerinin iradesini tanımasını gerektiğini söyleyen Erdoğan, tüm adaletsizliğe rağmen Türkiye'nin Avrupa Birliği tam üyelik hedeflerine bağlı olduğunun altını çizdi.

 

YORUMLAR