Bereket konvoyu bereketiyle geldi

Bereket konvoyu bereketiyle geldi

Bayrampaşa Belediyesinin yola çıkardığı bereket konvoyu önceki gün Müslümanların ağırlıklı olduğu Boşnak şehri Tuzla'daydı.

İrfan Özfatura TUZLA
İlk defa böyle bir organizasyona ev sahipliği yapan kardeş şehrin en güzel meydanı iftar alanı olarak tanzim edildi, pilavlar, etler, tatlılar pişti tek tek masalara servis yapıldı. Mahalli idarecilerin tahminlerine göre 1500 kişi gelebilirdi, ihtiyaten 1800 kişilik yemek hazırlandı. Ancak meydanda çoluk çocuğu ile bayramlıklarını giyip gelmiş 3000 kişi vardı. Kısa bir panik yaşansa da herkese bir şeyler düştü kimse sofralarımızdan aç kalkmadı. Konvoy ekibi kendi tayınlarını da kardeşleri ile paylaştı, dostluk adına güzel şeyler yaşandı. Yapılan kısa konuşmalarda Bayrampaşa Bld. Bşk. Yard. Can Gökhan Balenkoğlu konvoyun yola çıkış maksadını anlattı ve Türkiye'den yollanan selam ve duaları aktardı. Tuzla Belediye Başkanı Jasmin İmamaoviç ve Tuzla Kanton Müftüsü Vahit Efendiya Fazıloviç özetle, "Sizleri burada görmek bize güç veriyor. Ne büyük bir iş yaptığınızı bilemezsiniz, birbirimize her zamankinden daha fazla muhtacız saflar sıklaşmalı" şeklinde konuştular.
Ebru Ustası Kul Ali ve yazı ustamız Rıdvan Özalp taleplere cevap vermekte zorlanırken çocuklar kendilerine dağıtılan macun ve pamuk helvaların tadını çıkardı. Bu arada Beşiktaş'ın unutulmaz golcüsü Şekerbegoviç misafirlerle tek tek ilgilendi, bir Tuzlalı olarak üzerine düşeni fazlasıyla yaptı.

22.06.2015 - 07:22