Ramazan'da en gözde lezzetler yemek kartlarında

Ramazan'da en gözde lezzetler yemek kartlarında

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş Ramazan menüsünü zenginleştirmek isteyenler için İstanbul'un gözde 45 lezzetini yemek kartları olarak yayımladı

 Yemek yapmayı seven ve bu gün ne pişirsem diye düşünen herkes için pratik bir kaynak olması amacıyla yayımlanan kartlarda çorbalardan zeytinyağlılara, salatalardan şerbetlere kadar İstanbul ile özdeşleşen 45 lezzetin resimleri ve tarifleri yer alıyor. 
Lezzet uzmanı Nilgün Tatlı tarafından hazırlanan yemek kartlarının ön yüzünde yemeklerin fotoğrafları, arka yüzde ise malzeme listesi ve tarifler bulunuyor. Lalanga tarifinden İstanbul pilavına, şişte fener balığından sütlü dil balığına, nar ekşili kuzu yemeğinden kuru erikli et yemeğine kadar İstanbul'da geçmişte ve günümüzde yapılan pek çok lezzete dair tarifler bulunuyor. Çorbalar, et yemekleri, zeytinyağlılar, salatalar, tatlılar ve şerbetler, hamur işleri, süt ürünleri şeklinde farklı renklerde ayrı ayrı kategorize edilen kartlarda İstanbul'un en gözde 45 lezzeti bir araya geliyor. 
Kartlar, yemek yapmayı seven ve bugün ne yapsam diye düşünen herkes için pratik bir kaynak olarak meraklılarını bekliyor.

22.06.2015 - 12:18