Her gece Yasîn Sûresi okuyan şehid olarak ölür

Her gece Yasîn  Sûresi okuyan şehid olarak ölür

Hadîs-i şerîflerde buyuruldu ki: “Her gece Yasîn sûresini okuyan kimse, muhakkak sûrette şehid olarak ölür.)

 “Ölüm hastası yanında Yâsin-i şerîf okununca, her harfi için bir melek gelip rûhunun kolay çıkmasına duâ eder. Yıkanırken yanında bulunurlar. Cenazesi ile birlikte giderler. Namazında, defninde bulununlar ve hep duâ ederler.”
 “Kabristana giren kimse, Yasîn Sûresi’ni okusa, o gün meyyitlerin azapları hafifler. Meyyitlerin sayısı kadar, ona da sevap verilir.”
“Yanında Yasîn-i şerîf okunan hasta, suya kanmış olarak vefât eder ve doymuş olarak kabre girer.”
“Müslüman bir hasta yanında Yasîn-i şerîf okunursa, Rıdvân ismindeki melek Cennet şerbeti getirir. Suya kanmış olarak ruh teslim eder. Doymuş olarak kabre girer. Suya ihtiyacı olmaz.”
“Yasîn okuyunuz. Onda on bereket vardır. Aç okursa, doyar. Çıplak okursa giyinir. Bekâr okursa evlenir. Korkan okursa emin olur. Mahzun okursa ferahlar. Misafir okursa seferde yardım görür. Kayıp bulunur. Hasta okursa şifâ bulur. Ölü üzerine okunursa azabı hafifler. Susayan okursa suya kavuşur.”
“Bir kimse ana babasının veya birinin kabrini her cuma ziyaret eder ve orada Yasîn okursa Allahü teala ona, Yasîn’in her harfi miktarınca mağfiret eder.”
“Kur’ân-ı kerîmin kalbi Yasîn’dir. Muhakkak ki o dertlere şifâdır. Allahı ve âhıret yurdunu dileyerek bir kimse Yasîn’i okursa Allah kendisini mutlaka bağışlar.”

 

16.05.2019 - 05:39

Hastalarına 32 yıldır şifa sağlayan Prof. Dr. Arzu Yorgancıoğlu, 30 yıldır biriktirdiği orijinal yemek tariflerini “Arzu’nun Mutluluk Reçeteleri”nde kitaplaştırdı. Detay

Günün Yemeği
Profesörden tarifler
Hastalarına 32 yıldır şifa sağlayan Prof. Dr. Arzu Yorgancıoğlu, 30 yıldır biriktirdiği orijinal yemek tariflerini “Arzu’nun Mutluluk Reçeteleri”nde kitaplaştırdı. ..