Anadolu'nun ilk camisinde ramazan buruk geçiyor

Anadolu'nun ilk camisinde ramazan buruk geçiyor

Hatay'da, Anadolu'nun ilk camisi Habib-i Neccar, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını sürecinde cemaatle ibadet yapılamaması nedeniyle en sessiz günlerini yaşıyor.

Habib-i Neccar ve Hz. İsa'nın iki havarisinin mezarının bulunduğu yerde inşa edilen cami, Covid-19 sürecinde cemaatle ibadete izin verilmemesi nedeniyle ramazanı buruk geçiriyor.

Ramazanlarda vatadandaşların en çok geldiği, avlusunun dahi namaz kılanlarla dolduğu Habib-i Neccar, bu yıl sessizliği büründü.

Hatay'da vatandaşlar, salgının bir an önce bitip tarihi camide cemaatle namaz kılacakları günleri bekliyor.

Habib-i Neccar Cami

Milattan sonra 40'lı yıllarda Antakya'da yaşayan Habib-i Neccar'ın adını taşıyan ve Roma tapınağının yıkıntıları üzerine inşa edilen cami, Ortaçağ mimarisi özelliği taşıyor.

Etrafı medrese odaları ile çevrili olan, minaresi de 17. yüzyılda yapılan caminin avlusunda, 19. yüzyıl eseri şadırvan bulunuyor.

13.05.2020 - 15:24

Akşama ne yemek yapsam sorusu sorulmaya başlanırken 'İftar için yemek tarifleri, kolay yemek tarifleri, yemek tarifleri, 30 günlük iftar menüsü' aramaları da yapılmaya başlandı. Ramazan ayının ikinci günü. Herkes ne yemek yapsam, iftarlık yemek aramaları yapıyor. Biz de sizler için 30 günlük iftar menüsü hazırladık Detay

Günün Yemeği
Akşama Ne yemek yapsam? İftar için Kolay Yemek Tarifleri: 30 Günlük iftar menüsü
Akşama ne yemek yapsam sorusu sorulmaya başlanırken 'İftar için yemek tarifleri, kolay yemek tarifleri, yemek tarifleri, 30 günlük iftar menüsü' aramaları da yapılmaya başlandı. Ramazan ayının ikinci günü. Herkes ne yemek..