25.11.2021 10:27
TURKOVAC için Acil Kullanım Onayı başvurusu yapıldı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yerli koronavirüs aşısı TURKOVAC için Acil Kullanım Onayı başvurusu yapıldığını duyurdu. Koca yaptığı açıklamada, "Yerli Covid-19 inaktif aşımız TURKOVAC bugün itibarıyla Acil Kullanım Onayı'na müracaat etmiştir" dedi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Sağlık Bakanlığı'nın 2022 yılı bütçesinin görüşmelerine başlandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bakanlığının bütçesinin sunumunu yaptı.

İşte Bakan Koca'nın açıklamalarından satır başları:

YERLİ COVİD-19 AŞISI İÇİN ACİL KULLANIM BAŞVURUSU

Bakan Koca, sunumda, yerli corona virüs aşısına ilişkin yeni bilgiyi de paylaştı. Koca, ''Yerli Covid-19 inaktif aşımız TURKOVAC bugün itibarıyla acil kullanım onayına müracaat etmiştir. Hücreden aşıya kadar her aşaması ülkemizde ve ülkemiz bilim insanlarınca geliştirilen milli aşımızın ülkemize, milletimize ve tüm dünyaya hayırlı, uğurlu olmasını dilerim'' dedi.

''DOKTORLARIN SABİT EK ÖDEMELERİNİ ARTIRMAK İSTİYORUZ"

Sağlık Bakanı Koca, konuşmasında, doktorların sabit ek ödemelerini artırmak ve bütün sabit ek ödemelerin genel bütçeden yapılmasını sağlamak istediklerini de belirtti.

İstanbul’un göbeğinde milyonluk zehir serası İstanbul’un göbeğinde milyonluk zehir serası Kağıthane'de tekstil atölyesinin üst katını kargoyla aldıkları ekipmanlarla uyuşturucu serasına çeviren baba-oğul Kağıthane polisi tarafından Sarıyer’de kovalamaca sonucunda yakalandı.

Manş Denizi’nde göçmenleri taşıyan teknenin batması sonucu 32 göçmen hayatını kaybetti Manş Denizi’nde göçmenleri taşıyan teknenin batması sonucu 32 göçmen hayatını kaybetti Fransa’dan Manş Denizi üzerinden İngiltere’ye geçmek isteyen düzensiz göçmenlerin bulunduğu teknenin batması sonucu 31 göçmen hayatını kaybetti.

Kuvvetli sağanak ve kar geliyor | 25 Kasım 2021 hava durumu Kuvvetli sağanak ve kar geliyor | 25 Kasım 2021 hava durumu Meteoroloji Güneydoğu Anadolu ve Batı Karadeniz'e sağanak uyarısında bulunurken, Doğu Anadolu, Doğu Karadeniz ile İç Anadolu'nun yüksek kesimlerindei ise kar ve karla karışık sağanak beklendiğini duyurdu.

 

Kaynak : AA
YORUMLAR