15.01.2022 05:37
Covid-19 gebeliğin son döneminde daha tehlikeli

Edinburg Üniversitesi bilim insanları tarafından hamileler üzerinde yapılan bir araştırma hamileliğin son döneminde yakalanılan Covid-19’un bebeklerde daha fazla ölüme sebebiyet verdiğini ortaya koydu.

ZİYNETİ KOCABIYIK

Nature Medicine dergisinde yayımlanan araştırmaya göre, doğumuna 28 gün ya da daha az kalan ve Covid-19'a yakalanan kadınlarda prematüre doğum ya da bebek ölüm riskinin 4 kat daha fazla gerçekleştiği görüldü. Araştırmada aşılıların hamileliklerini daha az riskle geçirdiği ifade edildi. Araştırmacılar, Covid-19 sebebiyle hastaneye yatan ya da yoğun bakıma alınan hamilelerin yüzde 98’inin aşısız olduğunu aktardı.

Hamileler için D vitamini takviyesi önem taşıyor Hamileler için D vitamini takviyesi önem taşıyor Hamilelik döneminde D vitamini eksikliğine bağlı hem annede hem de bebekte birtakım sağlık sorunları olabiliyor. Bu sorunların önüne geçmek için yeterli D vitamini takviyesi almak çok önemli.
9 aylık hamile kadın koronadan öldü 9 aylık hamile kadın koronadan öldü Osmaniye’de, 25 yaşında olduğu öğrenilen hamile bir kadın, koronavirüs sebebiyle tedavi edildiği hastaneden taburcu edildikten sonra fenalaşarak hayatını kaybetti.

YORUMLAR