11.10.2021 03:02
Ali Koç sözünü tutuyor! Muriç'le başladı, devamı gelecek

Fenerbahçe artık transferde har vurup harman savuran kulüp profilinden sıyrıldı. Koç’un “Yetiştirip satan bir kulüp olacağız” vaadi Muriç’le hayat buldu, devamı da gelecek.

M. EMİN ULUÇ

Başkanlığa adaylık gerekçesi olarak “Sürdürülemez mali yapı” demişti Ali Koç. Fenerbahçe’yi bataktan kurtarmak için kolları sıvamıştı. Koltuğa oturur oturmaz Fernandao, Giuliano ve Josef satışlarından kasaya 25 milyon avro civarında bir para girmesini sağlayan Koç “Artık yetiştirip satan bir kulüp olacağız” sözünü vermişti. Sonrasında Elif Elmas satışı geldi ki, bu da transfere kaynak oldu. Koç yönetiminin ilk gerçek kazanımı Muriç’ti. Kosovalı golcü Koç döneminde alınıp satıldı.

YILDIZLAR GEÇİDİ

Verdiği sözleri tutmakta kararlı olan Koç’un en önemli kazanımı hatalardan ders çıkarmak oldu. Belki üç yılda çok canı yandı ama artık Fenerbahçe’nin önü çok açık. Zira Altay, Szalai ve Min-Jae Kim gibi önemli gelir kaynaklarına sahip sarı lacivertliler. İlk etapta Ferdi, Osayi, Pelkas ve İrfan’ın da bu gruba dâhil olması bekleniyor. Berisha ile Rossi de aynı düşünceyle kadroya katılan isimler. Sportif başarıya aç olan sarı lacivertliler, devre arasında satış planlamıyor.

VALENCIA SIKINTISI

Ekvador’un en golcüsü olarak tarihe geçen Valencia’nın başarısı Fenerbahçe’ye de gurur veriyor ancak oyuncunun dönüşü sıkıntıları da beraberinde getiriyor. Önceki millî arada Sivas maçına son anda yetişen Valencia ilk on birde görev yapamayacak kadar yorgundu. Trabzon karşılaşması öncesi de aynı durum söz konusu. 15 Ekim’de Kolombiya deplasmanında ter dökecek olan Valencia 17’sindeki Trabzon sınavında yetişse bile performansı soru işareti olacak.

Özil, Fenerbahçe camiasını heyecanlandırdı Özil, Fenerbahçe camiasını heyecanlandırdı Mesut Özil, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla taraftarı heyecanlandırdı. Özil'in, "Heyecan verici şeyler çok yakında" mesajıyla yaptığı paylaşım binlerce beğeni aldı.

Fenerbahçeli Enner Valencia tarihe geçti Fenerbahçeli Enner Valencia tarihe geçti Fenerbahçe'nin Ekvadorlu futbolcusu Enner Valencia, Bolivya karşılaşmasında attığı 2 golle toplam gol sayısını 33'e çıkardı ve milli takım formasıyla en fazla gol atan futbolcu olarak tarihe geçti.

Fenerbahçe 'lidersiz' ligin zirvesinde! Fenerbahçe 'lidersiz' ligin zirvesinde! Geride kalan 8 hafta sonunda 19 puanla en tepede olan sarı lacivertlilerde dünya yıldızı Mesut Özil, gerek sakatlığı gerekse tercihe bağlı olarak sadece 291 dakika süre aldı, iki gol attı ve bir asist yaptı.

YORUMLAR