28.05.2022 12:45
Chelsea'de yeni dönem pazartesi günü başlıyor... Yein patron Todd Boehly

Premier League devi Chelsea'nin, Todd Boehly öncülüğündeki konsorsiyum tarafından satın alınması konusunda nihai anlaşmaya varıldı.

Chelsea'den yapılan açıklamada, anlaşma detaylarında nihai adımların dün gece atıldığı ve pazartesi gününden itibaren Todd Boehly öncülüğündeki konsorsiyumun kulübün yönetimini devralacağı belirtildi.

LA DODGERS'LA KARDEŞ TAKIM

Böylece, Rus iş insanı Roman Abramovich'in 19 yıldır sahipliğini üstlendiği Chelsea, Amerikan Beyzbol Ligi takımlarından Los Angeles Dodgers'ın ortağı Todd Boehly'nin yanı sıra Clearlake Capital, Mark Walter ve Hansjoerg Wyss'in aralarında bulunduğu konsorsiyum tarafından hafta başından itibaren yönetilecek.

Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısı nedeniyle İngiltere hükümetinin kendisine yönelik yaptırım kararıyla Abramovich, kulübü zorunlu olarak satışa çıkarmıştı. Kulübün 4,25 milyar sterlin karşılığında satın alınması için Birleşik Krallık, gereken izinleri hafta içi vermişti.

TODD BOEHLY KİMDİR?

Todd Boehly Amerikalı bir iş adamı, yatırımcı ve hayırseverdir. Greenwich, Connecticut merkezli bir holding şirketi olan Eldridge Industries'in kurucu ortağı, başkanı, CEO'su ve kontrol üyesidir. Ayrıca, Hollywood Yabancı Basın Birliği'nin geçici CEO'sudur.

1991 yılında Maryland, Bethesda'daki Landon Okulu'ndan mezun oldu. Ayrıca 1996 yılında College of William & Mary'den Finans alanında BBA ile mezun oldu. Daha sonra Boehly, London School of Economics'te okumak için geldi. Profesyonel kariyerinin başlangıcına doğru ilerleyen Boehly, 2001 yılında Guggenheim Partners'a geçmeden önce Boston'da Citibank ve CS First'te çalıştı.

Todd, Time Warner Cable ile Los Angeles Dodgers arasında, beyzbol serisiyle ilgili etkinlikleri yayınlayan SportsNet LA'yı büyütmek için yapılan bir anlaşmada rol oynadı.

Chelsea'nin yeni patronu resmen Todd Boehly... İngiliz hükümeti satışı onayladı Chelsea'nin yeni patronu resmen Todd Boehly... İngiliz hükümeti satışı onayladı Premier League devi Chelsea'nin, Todd Boehly öncülüğündeki konsorsiyum tarafından 4,25 milyar sterlin karşılığında satın alınmasının Birleşik Krallık tarafından onaylandı.

Chelsea'nin yeni patronları ilk transfer hamlesini Aurelien Tchouameni ile yapmak istiyor Chelsea'nin yeni patronları ilk transfer hamlesini Aurelien Tchouameni ile yapmak istiyor Manchester City ile PSG arasındaki Aurelien Tchouameni transfer yarışına Chelsea de dahil oldu... Premier League devinin Amerikalı yeni patronları ilk transfer bombasını 22 yaşındaki orta sahaya imza attırarak patlatmak istiyor.

Federico Valverde Şampiyonlar Ligi finalinden sonra evine giremeyecek! Eşini kızdıran espri dünya gündeminde... Federico Valverde Şampiyonlar Ligi finalinden sonra evine giremeyecek! Eşini kızdıran espri dünya gündeminde... Real Madrid'in 23 yaşındaki orta saha oyuncusu Federico Velverde öyle bir pot kırdı ki... Uruguaylı futbolcu, Şampiyonlar Ligi'ni kazanmayı eşine tercih edeceğini söyleyince tüm dünyada haber oldu!

 

Kaynak : AA
YORUMLAR