28.05.2022 13:42
Milli karateciler Eda Eltemur ve Erman Eltemur'da Avrupa şampiyonasında altın madalya

Avrupa Karate Şampiyonası kadın kumite 68 kilo finalinde milli sporcu Eda Eltemur, Slovakya'dan Miroslava Kopunova'yı yenerek altın madalya kazandı. Kardeşi Erman da İngiliz rakibini yenerek altını boynuna taktı.

Avrupa Karate Şampiyonası'nda iki altın madalya... Erkekler kumite 75 kilo finalinde milli sporcu Erman Eltemur, İngiltere'den Brandon Brian Wilkins'ı yenerek altın madalya kazandı. Kadın kumite 68 kilo finalinde milli sporcu Eda Eltemur da Slovakya'dan Miroslava Kopunova'yı yenerek altın madalya kazandı.

Eda, finalde Slovak rakibi Kopunova'yla karşılaştı. Maçın başında aldığı puanla avantaj yakalayan milli sporcu, müsabakayı 2-0 kazanarak Avrupa şampiyonu oldu.

GÖLCÜKLÜ MİLLİ KARDEŞLER

Gaziantep'te Şahinbey Spor Salonu'nda düzenlenen organizasyonda Erman, finalde İngiliz Wilkins'le karşılaştı. Rakibini 3-1 yenen milli sporcu, Avrupa şampiyonu oldu.

Eda Eltemur'dan sonra kardeşi Erman'da altın madalya aldı ve Eltemur ailesi Türkiye'ye Avrupa şampiyonluğu getirdi. Kadın kumite 68 kiloda da Eda Eltemur, Slovakya'dan Miroslava Kopunova'yı yenerek altın madalya elde etmişti. 

Eda Eltemur ile Erman Eltemur kardeştir.

GEÇEN YIL KIL PAYI KAÇIRMIŞTI

57. Büyükler Avrupa Karate Şampiyonası'nda kumite 68 kiloda altın madalya kazanan Eda Eltemur, "Mutluyum, beklediğim bir şampiyonluktu. İnanarak maça çıktım." dedi.

Başarılarının devam ederek artmasını temenni eden Eda, "Geçen yıl kıl payı kaçan Avrupa şampiyonluğunu, bu yıl finale kalarak kazanmayı başardım. İnşallah devamı artarak gelecek. Geçen yıl da Avrupa Şampiyonası'ndaki ilk madalyayı ben kazanmıştım. Bu yıl güzel bir açılış yaptım." ifadelerini kullandı.

39 yaşında Dünya şampiyonu olan milli boksör Şennur Demir ilham verdi 39 yaşında Dünya şampiyonu olan milli boksör Şennur Demir ilham verdi Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda şampiyon olan Şennur Demir'e, Ankara'da beden eğitimi öğretmenliği yaptığı okulda kutlama töreni düzenlendi.

İşitme engelli milli karateciler Olimpiyatlar'da 2 gümüş, 3 bronz madalya kazandı İşitme engelli milli karateciler Olimpiyatlar'da 2 gümüş, 3 bronz madalya kazandı Brezilya'da düzenlenen 24. İşitme Engelliler Yaz Olimpiyatları'nda (Deaflympics) karate final müsabakalarında mücadele eden Sinem Özkan ve Melek Morgil gümüş madalya kazandı.

İhlas Koleji öğrencisi Sena Türkmen'den karatede birincilik İhlas Koleji öğrencisi Sena Türkmen'den karatede birincilik Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Okullar Arası Karate Müsabakaları Grup Aşaması’nda Özel Beylikdüzü İhlas Fen Lisesi öğrencisi Sena Türkmen 48 kiloda birinci oldu.

Kaynak : AA
YORUMLAR