07.11.2021 09:41
Yerli otomobil TOGG'un test süreçleri başladı

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun (TOGG) sosyal medya paylaşımında, TOGG'un test süreçlerinin başladığı duyuruldu.

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun (TOGG) sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, gelinen noktayı paylaştı, TOGG'un test süreçlerinin başladığı duyuruldu. 

TOGG'un test süreçlerinin başladığı duyuruldu.

Testlere ilişkin videonun da yer aldığı paylaşımda, şu ifadelere yer verildi:

"Ürün stratejimizin en önemli aşamalarından biri olan test süreçlerimiz, farklı lokasyonlardaki akredite test merkezlerinde başladı. Şasi prototipi yol testi, dayanım testi, aerodinamik ve aeroakustik testlerimiz planlarımız doğrultusunda devam ediyor."Yerli otomobil TOGG'dan güzel haber: Fabrikanın inşaatında son bir ay! Yerli otomobil TOGG'dan güzel haber: Fabrikanın inşaatında son bir ay! Türkiye’nin otomobili TOGG’un Gemlik'te kurulan fabrikasının 1 ay sonra tamamlanması bekleniliyor. 4 bin 300 kişiye istihdam sağlanacak olan fabrikanın 2022 sonunda üretime hazır olması planlanıyor.
TOGG, İstanbul Park’ta piste çıktı TOGG, İstanbul Park’ta piste çıktı Yerli otomobil TOGG ile test sürüşü yapıldı. Otomobilin 4,8 saniyede 0'dan 100 kilometre hıza çıkması dikkat çekti.

Kaynak : AA
YORUMLAR