08.11.2021 05:20
Skywell 8 yıl garanti ile geldi

Ulubaşlar Grubu şirketlerinden Ulu Motor, elektrikli otomobil üreticisi SKYWELL ile ortaklık anlaşması imzaladı.

ALİ ÇELİK

50. yılını kutlayan Ulubaşlar Grubu şirketlerinden Ulu Motor, elektrikli otomobil üreticisi SKYWELL ile Türkiye distribütörlüğü ve teknolojik ortaklık anlaşması imzaladı. Firma, bugüne kadar otomotiv sektöründe yer alan birçok markayı Türkiye’ye ve farklı ülkelere taşıma tecrübesini SKYWELL ile yaptığı bu anlaşmada kullanıyor. Elektrikli araçlar dünyasının önde gelen Çinli temsilcilerinden SKYWELL ile gerçekleştirdiği ortaklık kapsamında Ulu Motor, kasım ayı itibarıyla markanın elektrikli SUV modeli ET5’i ülkemizde satışa sundu.


SKYWELL ET5

Kısa sürede 25 adet ön sipariş alan SKYWELL ET5, 3 farklı donanım seviyesiyle ve 550 bin TL’den başlayan anahtar teslim fiyatıyla dikkat çekiyor. Ülkemizde pazara giriş yapan en dikkat çekici elektrikli SUV’lardan biri olan bu model; güçlü tasarımı, performanslı batarya teknolojisi, 520 km’ye çıkabilen menzili, yarı otonom sürüş, akıllı özellikleri ve en önemlisi 8 yıl 150 bin km batarya garantisi ile Avrupa ve Türkiye elektrikli otomobil pazarının önemli bir oyuncusu olacak.

Hibrit satışları arttıkça dizelin tahtı sallanıyor Hibrit satışları arttıkça dizelin tahtı sallanıyor Türkiye’de bu yılın ilk 5 ayında otomobil ve hafif ticari araç pazarı yüzde 72 büyürken hibrit araçlar öne çıktı. Benzinli araç satışlarının yüzde 103 artış gösterdiği bu dönemde hibrit araçlarda artış yüzde 554,5’i buldu. Dizel araçlar ise pazar payını sadece yüzde 2,2 arttırabildi.
Yeni bir hibrit: Jazz e:HEV Yeni bir hibrit: Jazz e:HEV Japon üretici Honda’nın ‘Elektrikli Vizyon Stratejisi' kapsamında oluşturulan e:TECHNOLOGY markasının ilk ürünü Jazz Hybrid e:HEV Türkiye’de…

 

YORUMLAR