20.11.2021 16:34
Elon Musk özür diledi: Tesla sürücülerini isyan ettiren kesinti

ABD'li otomobil üreticisi Tesla'nın otomobil kilidini açmaya ve otomobili çalıştırmaya yarayan telefon uygulamasında çıkan sorun, araç kullanıcılarını mağdur etti. Araçlarını kullanamayanlar sosyal medya üzerinden Tesla'yı eleştiri yağmuruna tutarken, şirketin CEO'su Elon Musk özür diledi.

Elektrikli araç üreticisi Tesla, telefon uygulamasında yaşanan bir problem nedeniyle kullanıcılarını mağdur etti.

Tesla marka araç kullananlar, telefonlarına yükledikleri uygulama ile hem araçlarının kapısını açıyor, hem de çalıştırıyorlar. Ancak uygulamada kesinti yaşandığını bildirdi. Kesinti nedeniyle araçlarını kullanamayan ve yolda kalan kullanıcılar Tesla'ya şikayette bulundu.

YOLDA KALDILAR

Sunucularda yaşanan sorun nedeniyle araç sürücüleri uygulamaya giremedi ve yüzlerce kişi yolda kalırken, yalnızca anahtar kart bulunduranlar aracını kullanabildi.

SORUN 2 SAAT SÜRDÜ

Şirketin sorunu 2 saat boyunca çözememesi tepkilere neden oldu. Tesla'nın kurusucu Elon Musk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada sorun üzerinde çalışıldığını ve tekrarlanmaması için uğraşıldığını belirtti. Kullanıcılar ise sosyal medya üzerinden Tesla'yı eleştiri yağmuruna tuttu.

ELON MUSK ÖZÜR DİLEDİ

Musk, paylaşımında aynı sorunun tekrar yaşanmaması için çalıştıklarını da belirterek "Özür dileriz, bunun bir daha gerçekleşmemesini sağlamak için önlemler alacağız" ifadelerini kullandı.

Tesla hisseleri çakıldı: Musk’ın 50 milyar doları buhar oldu Tesla hisseleri çakıldı: Musk’ın 50 milyar doları buhar oldu Tesla CEO'su Elon Musk, sosyal medyada düzenlediği anket nedeniyle iki günde 50 milyar dolar kaybetti.

Araç kiralama şirketi Hertz, 100 bin Tesla siparişi verdi Araç kiralama şirketi Hertz, 100 bin Tesla siparişi verdi Hertz, 2022 sonuna kadar 100 bin Tesla otomobili elektrikli araç filosuna ekleyeceğini duyurdu. Bu durum müşterilerini heyecanlandırdı.

Kaynak : İHA
YORUMLAR