22.11.2021 05:16
Karsan’ın sürücüsüz otobüsleri ABD yollarında

Karsan’ın ABD merkezli Türk teknoloji şirketi ADASTEC ile geliştirdiği ve Avrupa ile Amerika’nın ilk seri üretim sürücüsüz otonom aracı olarak pazara sunduğu Karsan Otonom e-Atak, ABD’nin saygın üniversitelerinden Michigan State University’e (MSU) gönderildi.

Üniversite kapsamında devreye alınan akıllı mobilite ekosisteminin önemli bir adımı olarak tercih edilen Otonom e-Atak; Michigan State University öğretim üyeleri, öğrencileri ve ziyaretçilerin taşınmasında kullanılacak.


Karsan Otonom e-Atak, Michigan State University'de kullanılıyor

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Karsan CEO’su Okan Baş “Mobilitenin geleceğinde hep bir adım önde olma vizyonumuzla, Karsan olarak geliştirdiğimiz yenilikçi ürünlerimizle ulaşımın geleceğine yön veriyoruz. Otomotiv ve teknoloji dünyasının nabzının attığı ABD’nin önemli üniversitelerinden Michigan State University’nin gerçek trafik şartlarının yer aldığı devasa büyüklükteki kampüsünde Otonom e-Atak aracımızın kullanılacak olmasından dolayı gururluyuz” diye konuştu.

Karsan’dan yeni model atağı geldi Karsan’dan yeni model atağı geldi 10-12 ve 18 metrelik %100 elektrikli yeni model ailesini tanıtan Karsan, tüm boyutlarda elektrikli araç sunan ilk ve tek Avrupa markası oldu.
Megane Karsan  tarafından üretilecek Megane Karsan tarafından üretilecek Oyak Renault, 2022’nin sonundan itibaren geçerli olmak üzere, Megane Sedan üretimi için Karsan ile beş yıllık anlaşma imzaladı.

 

YORUMLAR