05.01.2022 19:19
Otomobil devi Mercedes arızasını kabul etti: 800 bin aracı geri çağırdı

Dünyaca ünlü otomobil devi Mercedes, 800 binden fazla aracı soğutma sistemlerinde yaşanan arıza nedeniyle geri çağırdığını açıkladı.

Alman otomobil devi Mercedes, beklenmeyen bir hata sonrası 800 binden fazla aracını gerçi çağırmak zorunda kaldı. Söz konusu araçların; Ocak 2017 ile Ekim 2021 arasında üretilen SUV GLE, GLS, GLC ve G-Serisi'nin yanı sıra C, E ve S-sınıfı dizel model serilerindeki araçlar olduğu öğrenilirken, arızanın su pompalarından kaynaklandığı bildirildi.

YANGIN RİSKİ VAR
 Mercedes Benz'den yapılan açıklamada, 800 binden fazla aracın soğutma sistemindeki pompada arıza olduğu gerekçesiyle geri çağırıldığı bildirildi. Şirket, araç sahiplerinden araçlarını mümkün olduğunca kullanmamalarını isteyerek, teknik kusurlar nedeniyle araçların kullanılması halinde yangın riskinin oluşabileceği konusunda bilgilendirme yaptı.

Daimler sözcüsü, Ocak 2017 ile Ekim 2021 arasında üretilen SUV GLE, GLS, GLC ve G-Serisi'nin yanı sıra C, E ve S-sınıfı dizel model serilerindeki su pompalarında da arıza bulunduğunu belirterek, araç sahiplerinden ilgili en yakın Mercedes bayisine giderek araçlarını tamir ettirmeleri istendi.

Geri çağrılan 800 binden fazla aracın 240 bininin Almanya'da olduğu açıklandı. Mercedes Benz, birçok sanayi kuruluşu gibi Covid-19 salgını nedeniyle yedek parça sıkıntısı çektiğini ve müşterilerin bu durumu anlayışla karşılamasını istedi.

Tesla, 475 binden fazla aracını geri çağırdı Tesla, 475 binden fazla aracını geri çağırdı Elon Musk'ın sahibi olduğu ABD'li elektrikli otomobil üreticisi Tesla, "Model 3" ve "Model S" araçlarında kaza riskini artırabilecek kusurlar sebebiyle 475 binden fazla aracını geri çağırdı.

Japon otomotiv devi 520 bin aracı geri çağırıyor Japon otomotiv devi 520 bin aracı geri çağırıyor Japon otomobil devi Mazda, arızalı bir yakıt pompası bileşeni nedeniyle ülke içinden 40 bin, yurt dışından 480 binden fazla aracı geri çağıracağını duyurdu.

Philips milyonlarca solunum cihazını geri çağırdı Philips milyonlarca solunum cihazını geri çağırdı Dünyaca ünlü teknoloji devi Philips, 3-4 milyon civarında uyku apne cihazı olarak bilinen Sürekli Pozitif Havayolu Cihazı ve ventilatörünü geri çağırdı.

YORUMLAR