13.09.2021 16:25
WhatsApp'tan hayat kurtaran özellik! Sesli mesajlar metne dönüşecek

Kullanıcıların hayatını kolaylaştırmak yeni özellikleri bir bir kullanıma sokan WhatsApp, sesli mesajları yazıya döken yeni bir özelliği test ediyor.

WhatsApp, bir süredir üzerinde çalıştığı 'sesli mesajları metne dönüştürme' özelliği için düğmeye basıyor.

WABetaInfo tarafından ortaya çıkarılan özellikte son aşamaya gelindiği iddia edildi. Uzun mesajları dinleme zahmetine katlanmak istemeyen kullanıcılar için hayat kurtarıcı nitelikte olması beklenen özelliğin yakında kullanıma sunulması bekleniyor.

İlk etapta özellikle iOS için kullanıma sunulması beklenen özelliğin zamanla Android'e ve ilerleyen süreçte de WhatsApp Web'e entegre edileceği iddia edildi. İsteğe bağlı olarak kullanabilecek bu özellik için kullanıcıların mikrofona ve konuşma tanıma sistemine erişim ihtiyacı olduğu da özellikle belirtiliyor. 

Ayrıca web sitesi, deşifrenin kullanıcının telefonunda yerel olarak yapılacağını ve böylece Facebook’un ses kayıtlarına erişemeyeceğini belirtiyor. 

WhatsApp’ın kişisel veri ihlali yaptığı tescillendi WhatsApp’ın kişisel veri ihlali yaptığı tescillendi Kişisel Verileri Koruma Kurumunun (KVKK) WhatsApp’a 1 milyon 950 bin lira idari para cezası uygulaması veri güvenliği konusunu yeniden gündeme getirdi.

Mahkemeden Facebook'un WhatsApp başvurusuna ret Mahkemeden Facebook'un WhatsApp başvurusuna ret 'Gizlilik ilkesi' güncellemesi ile tartışmalara neden olan WhatsApp hakkında son dakika gelişmesi yaşandı. Ankara 4. İdare Mahkemesi, WhatsApp verilerinin diğer Facebook şirket ürün ve verilerine bağlanmasına ilişkin Rekabet Kurulunca alınan geçici tedbir kararının yürütmesinin durdurulması amacıyla Facebook'un yaptığı başvuruyu reddetti.

WhatsApp'tan yeni özellik: 5 kereyle sınırlandırıldı WhatsApp'tan yeni özellik: 5 kereyle sınırlandırıldı Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın yeni bir özelliği açıklandı. Şirket mesajların iletilme sayısını sınırladı. Artık bir mesaj en fazla 5 kere iletilecek. Ayrıca doğrulama özelliği de geldi.

YORUMLAR