04.10.2021 16:23
YouTube, Covid aşısı karşıtı tüm içerikleri platformdan kaldıracak

YouTube, onay almış aşılarla ilgili yanlış bilgi içeren tüm videoların platformdan kaldırılacağını açıkladı.

BBC'de yer alan habere göre, şirket, kaldırılacak içeriklere örnek olarak, aşının; otizme, kansere, kısırlığa neden olduğunu savunan videoları gösterdi.

Bu son adımla YouTube, Covid aşılarına karşı dile getirilen temelsiz iddialar üzerine başlattığı mücadeleyi de genişletiyor.

Google'ın sahibi olduğu şirket, 130 bin videonun geçen yıldan bu yana YouTube'dan kaldırıldığını duyurmuştu.

Son kararla, içeriklerin kaldırılmasının yanında, aşı karşıtı çok takipçili hesapların da kapatılacağı duyuruldu.

Gençler en çok Youtuber  ve gamer olmak istiyor Gençler en çok Youtuber ve gamer olmak istiyor Doritos, Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ve kitlesel fonlama platformu Fongogo iş birliğiyle hayata geçirilen “#bicesaret” kampanyası meyvelerini vermeye başladı. 2019 yılında başlayan ve bu yıl devam eden projeye büyük ilgi gösteren gençler şimdiye kadar kitlesel fonlama platformu Fongogo’ya 600’ün üzerinde proje gönderdi.
Youtube Kids Türkiye'de Youtube Kids Türkiye'de YouTube Kids ile çocuklar internette olsa bile kontrol ailelerde olacak. Çocukların zararlı içeriklere ulaşması engellenirken, öğrencilerin öğrenme ve keşfetme duygusuna katkı sağlanacak  
YouTube, Covid-19 aşıları hakkında yanlış bilgi içeren 30 bin videoyu kaldırdı YouTube, Covid-19 aşıları hakkında yanlış bilgi içeren 30 bin videoyu kaldırdı ABD merkezli video paylaşım platformu YouTube'un, Ekim 2020’den bu yana yeni tip koronavirüs aşıları konusunda yanlış bilgilerin yer aldığı 30 bin videoyu kaldırdığı belirtildi.

Kaynak : BBC
YORUMLAR