04.01.2022 16:23
Samsung'dan akıl almaz bir teknoloji: Wi-Fi sinyalinden şarj oluyor

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, ABD’nin Las Vegas kentinde düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) en yeni enerji tasarrufu ürünlerini tanıtacak. Etkinliğin dikkat çeken ürünlerinden biri hiç şüphesiz bir TV kumandası olacak. Çünkü bu kumanda, evlerde bulunan Wi-Fi yönlendiricilerinden enerji sağlıyor. Peki nasıl? İşte cevabı…

Samsung’un tüketici ürünlerini daha çevre dostu hale getirme projesi yenilikçi cihazların ortaya çıkmasını sağlıyor. Son olarak Samsung, Wi-Fi yönlendiricilerinin yaydığı radyo frekansı sinyallerindeki enerjiyi yakalayarak şarj olan yeni bir TV kumandasını duyurdu.

Geçtiğimiz yıl Samsung, CES'te ‘Eco Remote’ isimli, oda ışığı, güneş ışığı veya bir USB kablosu ile şarj olan TV uzaktan kumandasını piyasaya sürdü. Etkinlikte Samsung yetkilileri, her yedi yılda bir 99 milyon AAA pilin atıldığını söyledi. Buradaki 7 yıl, TV kumandaları gibi bazı cihazların ortalama kullanım ömrünü ifade ediyor. 

Bu pillerin çoğu ne yazık ki çöplüklere giderek zehirli maddelerin doğaya salınmasına neden oluyor. Sorunu çözmek için Samsung, küçük cihazlarını şarj edilebilir pillerle geliştirmeye başladı. Ayrıca şirketin yeni küçük cihazları, telefonlarla aynı şarj cihazlarını kullanıyor. 

SAMSUNG TV KUMANDASI İLE ŞAŞIRTTI

CES 2022 öncesi Samsung, yeni uzaktan kumandasının daha farklı şekilde şarj olacağını açıkladı. Artık Samsung’un Eco Remote’u önceki şarj özelliklerine ek olarak, Wi-Fi yönlendiricilerin ürettiği radyo frekansı sinyallerindeki enerjiyi yakalayarak da güç sağlayacak. 

Teknoloji devi ayrıca Eco Remote'a siyahın yanı sıra bir renk seçeneği daha ekledi. Diğer eşyalarla daha uyumlu hale gelmesi için beyaz renk seçeneğinin de bulunduğu açıklandı. 

Özçekimlerin aranan ismi olacak: Samsung Galaxy S21 FE 5G tanıtıldı Özçekimlerin aranan ismi olacak: Samsung Galaxy S21 FE 5G tanıtıldı Güney Koreli teknoloji devi Samsung, Galaxy S21 FE 5G model akıllı telefonunu tanıttı. Tasarım tarafında Galaxy S21 serisine benzeyen akıllı telefon, ikonik çerçeve tasarımıyla hem şık hem de bütüncül bir görünüm sunuyor.

Samsung, Android 12 tabanlı yeni güncellemeyi alacak telefonları açıkladı Samsung, Android 12 tabanlı yeni güncellemeyi alacak telefonları açıkladı Güney Koreli teknoloji devi Samsung, 2022’ye girmeden hemen önce Android 12 ve One UI 4.0 güncellemesini alacak cihazları duyurdu. Galaxy S20 (S20 FE dahil) serisi ve Galaxy Note 20 serisi birçok cihaz güncellemeleri alacak.

YORUMLAR