13.01.2022 09:45
Rekor üstüne rekor kırıyorlar! Günde 4,8 saat cep telefonu uygulamalarına ayrılıyor

Gelişen teknoloji ürünleri hayatımızın her alanına girmiş durumda. Özellikle artık cep telefonlarıyla uyuyup kalkmaya başladık. Bunun üzerine araştırma yapan bir uygulama şirketi, insanların uyanık oldukları sürenin üçte birlik kısmını cep telefonlarıyla geçirdiklerini ve çoğunlukla mobil uygulamalarda zamanlarını harcadıklarını belirtti.

Cep telefonları artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olmuş durumda. App Annie adlı uygulama izleme firması da insanların cep telefonu uygulamalarında ne kadar zaman geçirdiğine dair bir araştırma yaptı. Araştırmada, cep telefonu uygulamaların 2021'de 230 milyar kez indirildiği ve satın alınmalarına 170 milyar dolar harcandığı belirtildi.

4,8 SAATİMİZİ CEP TELEFONU UYGULAMALARINA AYIRIYORUZ 

App Annie tarafından yapılan araştırmada, insanların günde ortalama 4,8 saatini cep telefonu uygulamalarına ayırdığını ortaya koydu. Buda insanların uyanık olduğu sürenin üçte birlik kısmına denk düşüyor. 

10 MOBİL UYGULAMA HAZIRLANDI 

Yapılan araştırma, Türkiye, Hindistan, Meksika, Japonya, Singapur ve Kanada dahil olmak üzere 10 mobil uygulama pazarının ortalaması alınarak hazırlandı.

TİKTOK ZİRVEDE 

Sunulan verilere göre, TikTok 2020’ye kıyasla geçen yıl kullanıcıların yüzde 90 oranında daha fazla zaman geçirdiği ve telefonlara en çok indirilen uygulama oldu.

REKOR KIRMAYA DEVAM EDİYORLAR 

App Annie CEO'su Theodore Krantz, mobil uygulamaların, indirmeler, gelir, harcanan zaman gibi neredeyse her alanda rekorlar kırmaya devam ettiğini ve büyük ekranın yavaş yavaş öldüğü değerlendirmesinde bulundu.

Ünlü Tiktok fenomeni hayatını kaybetti (Enes Alf öldü mü?) Ünlü Tiktok fenomeni hayatını kaybetti (Enes Alf öldü mü?) Ünlü TikTok fenomeni Enes Çakmak (Enesalf) geçirdiği trafik kazası sonrası hayatını kaybetti.

Gençlerin TikTok videosu pahalıya mal oldu Gençlerin TikTok videosu pahalıya mal oldu Antalya’da TikTok videosu uğruna jandarma ekipleri önünde trafiği tehlike atan gençlere 17 bin lira para cezası verilerek ehliyetleri iptal edildi.

Önce bıçakladı, sonra TikTok videosu çekti Önce bıçakladı, sonra TikTok videosu çekti İstanbul Büyükçekmece'de laf atma kavgası kanlı bitti. 16 yaşındaki genç, Doğu Türkistanlı şahsı kalbinden bıçakladı, bir de üzerine video çekip TikTok'ta paylaştı.

YORUMLAR