08.06.2022 10:22
Instagram duyurdu, yeni özellik herkese geldi: Gönderileri ilk başa sabitleyen 'Profiline tuttur' nasıl yapılır?

Instagram yeni bir özelliği tüm kullanıcılarına sunduğunu duyurdu. Instagram’ın milyonlarca kullanıcısı ‘başa tuttur’ ve ‘profile sabitle’ özelliğinin ne olduğunu merak ediyor. Twitter’dan esinlenilen bu özellik, bir tweeti profilin en üst sırasında sürekli olarak tutmaya benzeyen ‘tweeti sabitle’ özelliği gibi. Instagram gönderilerine gelen ‘başa tuttur’ yani ‘profile sabitleme’ özelliği nedir ve nasıl yapılır? İşte bir gönderi üzerinden sizin için derledik…

Sosyal medya devi Instagram, özellikle son dönemlerde üst üste yeni özellikler sunmaya başladı. Çin merkezli sosyal medya ağı TikTok’un son 3 yıldır yükselişi nedeniyle Instagram, en büyük rakibine fark atmak için birçok işlev üzerinde çalışıyor. Kimi özellikler rakip sosyal ağlardan esinlenilerek geliştirilirken, kimi özellikler ise Instagram’ın benzersiz olmasını sağlıyor. 

Instagram, mikroblog sitesi Twitter’dan da zaman zaman özellik kopyalamakta. Son olarak sosyal medya devi, Twitter’da yer alan profile sabitleme işlevini platforma entegre etmesiyle gündemde. Instagram kullanıcıları artık istedikleri en fazla üç gönderiyi profilinde başa tutturabiliyor. Peki, Instagram gönderileri nasıl profile sabitlenir?

INSTAGRAM GÖNDERİLERİ NASIL PROFİLE SABİTLENİR?

Bir gönderiyi profilinize sabitlemek için bu adımları takip etmelisiniz

İlk önce profilin en üst kısmında, yani ilk sırada görünmesini istediğiniz gönderiyi bulun. Ardından gönderinin sağ üst köşesinde yer alan menüye (üst üste dizili üç noktaya) basın. Daha sonra bir pencere açılacak, bu ekranda ‘profiline tuttur’ seçeneğini göreceksiniz. ‘Profiline tuttur’a tıkladıktan sonra gönderiniz direkt ilk başa çekilecek ve üzerinde bir raptiye işareti olacak. 

Instagram, üçten fazla gönderiyi profilde başa tutturmaya izin vermiyor

Bununla birlikte, üçten fazla gönderiyi profile sabitleyemeyeceğinizi belirtelim. Eğer üçten fazla gönderiyi profile tutturmayı denerseniz, bir uyarı ekranıyla karşılaşacaksınız ve sizden bir karar vermenizi isteyecek. Eğer 'onayla'ya tıklarsanız başa tutturduğunuz ilk gönderi eski yerine dönecek ve onun yerine bu gönderiniz sabitlenecek. Ancak 'iptal'e basarsanız ilk seçtiğiniz üç gönderi profilinizde sabitlenmeye devam edecek. 

Bir devir sona eriyor! Instagram profil fotoğrafları tek tıkla büyüyecek Bir devir sona eriyor! Instagram profil fotoğrafları tek tıkla büyüyecek Sosyal medya devi Instagram, küçük ama önemli bir özellik üzerinde çalışıyor. Yıllardır kullanıcılar profil fotoğraflarına tıklayamamaktan şikayetçi. İşte bu değişiyor…

Instagram kullanıcıları bayılacak! Fotoğrafı paylaşsanız bile artık sorun olmayacak Instagram kullanıcıları bayılacak! Fotoğrafı paylaşsanız bile artık sorun olmayacak Sosyal medyanın amiral gemisi platformlarından Instagram, yakında tüm kullanıcılara sunmayı planladığı yeni özellikler üzerinde çalışıyor. Yeni bir ekran görüntüsü, Instagram’ın paylaşılmış gönderileri kırpma özelliği üzerinde çalıştığını ortaya çıkardı.

Kaynak : Haber Merkezi
YORUMLAR