10.10.2021 09:29
Meteoroloji'den 10 il için sağanak uyarısı

Meteoroloji'nin günlük hava tahminlerine göre, bugün 10 ilde sağanağın etkili olması bekleniyor. Rüzgarın kuzey bölgelerde zaman zaman orta kuvvette eseceği uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan son bilgilere göre kuzey kesimlerin parçalı ve yer yer çok bulutlu olması tahmin ediliyor.

Batı Karadeniz kıyıları ile İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ, Balıkesir'in kuzey, Çanakkale'nin iç kesimleri, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Karabük ve Samsun çevrelerinde sağanak yağışın etkili olması bekleniyor.

3 GÜN BOYUNCA SÜRECEK

Yağışların pazar, pazartesi ve salı günü dahil üç gün süreceği tahmin edilirken, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Sıcaklığın genellikle mevsim normalleri civarında, güney kesimlerde mevsim normalleri üzerinde seyredeceği bekleniyor.

Rüzgarın ise kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyılarında batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve az bulutlu 29
İstanbul: Çok bulutlu ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı 20
İzmir: Parçalı ve az bulutlu 26
Adana: Az bulutlu ve açık 32
Antalya: Az bulutlu ve açık 29
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, zamanla yerel olmak üzere sağanak yağışlı 20
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu 20
Erzurum: Parçalı ve az bulutlu 19
Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 30

Meteoroloji'den sağanak, kar ve fırtına uyarısı | 6 Ekim 2021 hava durumu Meteoroloji'den sağanak, kar ve fırtına uyarısı | 6 Ekim 2021 hava durumu Karadeniz'de sağanak, Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinin yükseklerinde kar, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu, Kuzey Ege ve Marmara'nın güneybatısında ise kuvvetli rüzgar bekleniyor.

Meteoroloji'den il il sağanak uyarısı | 4 Ekim 2021 hava durumu Meteoroloji'den il il sağanak uyarısı | 4 Ekim 2021 hava durumu Meteoroloji'den edinilen bilgilere göre yurt genelinde bugün sağanak yağış etkili olacak.Yağışlar yarından itibaren etkisini artırırıken sıcaklıklar da mevsim normallerinin altına düşecek. Karadeniz ve Doğu Anadolu başta olmak üzere sağanak Rize ve Artvin'de kuvvetli bekleniyor.

Meteoroloji'den sağanak uyarısı (3 Ekim 2021 hava durumu) Meteoroloji'den sağanak uyarısı (3 Ekim 2021 hava durumu) Meteoroloji'den yapılan son dakika uyarısına göre; yurdun doğu kesiminde sağanak ve fırtına beklenirken, yağışların özellikle Doğu Karadeniz, Ardahan ve Erzurum çevrelerinde kuvvetli olacağı öngörülüyor. Birçok il için sarı kodlu uyarı veren Meteoroloji, sıcaklıkların ise yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceğini belirtti.

 

YORUMLAR