11.10.2021 08:56
Meteoroloji'den sağanak uyarısı | 11 Ekim 2021 hava durumu

Meteoroloji'den alınan bilgire göre Çanakkale ve Trakya bölgesinde sağanak yağış bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun kuzey ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Trakya kesimi ile Çanakkale çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

SICAKLIK MEVSİM NORMALLERİNDE

Tahminlere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak, genellikle mevsim normalleri civarında, güney kesimlerde mevsim normalleri üzerinde seyredecek. Rüzgarın, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyılarında batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
Ankara: Parçalı ve az bulutlu 27
İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu 22
İzmir: Parçalı ve az bulutlu 29
Adana: Az bulutlu ve açık 33
Antalya: Az bulutlu ve açık 31
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu 21
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu 20
Erzurum: Parçalı ve az bulutlu 21
Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 31

Meteoroloji'den 10 il için sağanak uyarısı Meteoroloji'den 10 il için sağanak uyarısı Meteoroloji'nin günlük hava tahminlerine göre, bugün 10 ilde sağanağın etkili olması bekleniyor. Rüzgarın kuzey bölgelerde zaman zaman orta kuvvette eseceği uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji uyardı: Marmara ve Ege'de sağanak alarmı Meteoroloji uyardı: Marmara ve Ege'de sağanak alarmı Meteoroloji, yarın için Ege ve Marmara bçlgelerinde yerel olmak üzere sağanak yağışın hakim olacağı uyarısını yaptı.

Kaynak : İHA
YORUMLAR