11.10.2021 09:39
Dördü birden menedildi

İstanbul'da yolcu seçtikleri belirlenen 4 ticari ticari taksi, trafikten 10 gün süreyle menedildi, araç şoförlerine ise bin 339 lira para cezası uygulandı.

İstanbul Sarıyer'de geçtiğimiz günlerde bir AVM önünde yolcu seçtiklerine dair görüntüleri paylaşılan taksiciler ekipleri harekete geçirdi. Yolcu seçtiği belirlenen 4 ticari taksiye 10 gün süreyle trafikten men edilme, araç şoförlerine ise bin 339'ar lira idari para cezası uygulandı.

Sivil trafik ekipleri AVM önündeki ticari taksilerin faaliyetlerini gözlemledi. Taksi şoförlerinin araç dışında bekleyerek gelen vatandaşlara gidecekleri yeri sordukları, yolcu seçtikleri ve araca kabul etmedikleri tespit edildi.


4 ticari taksi 10 gün süre ile trafikten menedilirken, araç şoförlerine bin 339 lira para cezası verildi

Yapılan sivil denetimde 34 TDR 84, 34 TBT 43, 34 THD 11 ve 34 TFC 49 plakalı ticari taksi şoförlerinin yolcu seçmeleri üzerine tutanak tutularak, çalışma ruhsatları askıya alınırken, araç şoförlerine bin 339'ar lira idari para cezası uygulandı.

Yolcu seçtiği tespit edilen 4 ticari taksi 10 gün süre ile trafikten men edilirken, araç şoförlerinin Ticari Araç Kullanma Belgesi de 20 gün süre ile iptal edildi.

'Karşının taksisiyim' diyerek yolcu almayan taksiciye ceza 'Karşının taksisiyim' diyerek yolcu almayan taksiciye ceza Ataşehir'de bir taksi şoförü 'Ben karşının taksisiyim' diyerek bir kadın yolcu ve üşüyen çocuğunu araca almadı. Polislerin durdurduğu taksiciye ruhsatsız taksi kullanmaktan bin 339 TL para cezası kesilirken, 3 gün de trafikten men edildi.
Başakşehir’de taksi denetimi: Yolcu seçen taksiciler trafikten men edildi Başakşehir’de taksi denetimi: Yolcu seçen taksiciler trafikten men edildi Başakşehir’deki AVM önünde duraklayan taksi sürücülerine ücret karşılığı yolcu bulan değnekçi, polis ekipleri tarafından gözaltına alınırken kısa mesafe gerekçesi ile yolcu almayan 2 ticari taksi ise trafikten men edildi.
Turist kılığına giren polislerden taksicilere denetim Turist kılığına giren polislerden taksicilere denetim İstanbul Fatih'te turist kılığına giren sivil trafik polisleri, bindikleri taksilerde denetim gerçekleştirdi. 4 araç bağlanarak otoparka çekilirken, kurallara uymayan taksicilere ise ceza yağdı.

Kaynak : İHA
YORUMLAR