11.11.2021 16:39
Türkkan'ın dokunulmazlığının kaldırılması talebiyle fezleke hazırlandı

İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan hakkında ‘Hakaret’ ve ‘Etkili eylem’ suçlarından milletvekili dokunulmazlığının kaldırılması talebiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca fezleke hazırlanarak Adalet Bakanlığı’na gönderildi.

İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan, Bingöl'de HDP ile ittifaka tepki gösteren şehit abisinin boynunu sıkmış ve küfür etmişti. Tepkiler üzerine özür dileyen Türkkan, Grup Başkan Vekilliği görevinden istifa etmişti. Türkkan'ın FETÖ kumpası MİT tırları belgelerini Can Dündar'dan önce kendi sosyal medya hesabından paylaşarak sızdırdığı da ortaya çıkmıştı.

Türkkan'ın milletvekiliğinin düşürülmesi için savcılık tarafından hazırlanarak Adalet Bakanlığı'na gönderilen fezlekenin Meclis'e gönderilmesi gerekiyor.

NE OLMUŞTU?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Bingöl'de esnafı ziyaret sırasında, şehit yakını bir kişi, İYİ Parti'nin HDP ile yakın ilişki kurduğunu savunarak tepki gösterdi. Polis ekiplerinin bölgeden uzaklaştırmaya çalıştığı kişinin yanına giden İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan boynuna sarılarak bir süre dinlediği kişiye küfretti. İYİ Partili Türkkan'ın küfretmesine tepkiler çığ gibi büyüdü.

Meral Akşener, Lütfü Türkkan'a sahip çıktı Meral Akşener, Lütfü Türkkan'a sahip çıktı İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Bingöl’de şehit yakınına küfreden Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’a arka çıktı.

Lütfü Türkkan için dört yol var Lütfü Türkkan için dört yol var Şehit ağabeyine küfreden Türkkan’ın vekilliğinin düşürülmesi için dört yoldan biri uygulanacak: Kendisi istifa edecek, yargı kararı doğrultusunda vekilliği düşürülecek, milletvekilliği ile bağdaşmayan bir iş yaptığı tespit edilecek ya da beş birleşim Meclis çalışmalarına katılmayacak.

Erdoğan'dan Lütfü Türkkan açıklaması: Yapılması gereken milletvekilliğine de  son vermektir Erdoğan'dan Lütfü Türkkan açıklaması: Yapılması gereken milletvekilliğine de son vermektir İYİ Partili Lütfü Türkkan'ın Bingöl'de şehit yakınına küfretmesine ilişkin konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkkan'ın milletvekilliğine de son verilmesi gerektiğini söyleyerek, bahsi geçen konunun yenilip yutulabilir bir olay olmadığının altını çizdi.

YORUMLAR