13.11.2021 11:23
PKK’nın kış üslenmesine ağır darbe

İçişleri Bakanlığı Eren Kış Operasyonları'nda Bestler-Dereler bölgesinde 2 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Operasyonda teröristlere ait, 85 mağara, sığınak ve depo da imha edildi.

Eren Kış-1 Operasyonları kapsamında Şırnak Bestler-Dereler bölgesinde tespit edilen teröristlere ait mağara, sığınak ve depolarda; 1 adet 60 mm.'lik havan, 1 adet Zagros silahı, 1 adet Dragunov keskin nişancı tüfeği, 6 adet EYP, 3 adet M-16 piyade tüfeği, 8 adet el bombası, 5 kilo patlayıcı madde, 103 adet roketatar sevk fişeği, 2 adet araç telsizi, 5 adet el telsizi, yaşamsal gıda ve malzeme, çok sayıda silah ve bu silahlara ait mühimmat, örgütsel doküman, tıbbi malzeme, çeşitli mutfak, giyim, temizlik, kırtasiye, hırdavat ile yaşam malzemeleri ele geçirildi.

İKİ AYRI SALDIRININ FAİLLERDEN OLDUĞU BELİRLENDİ

Eren Kış-1 Operasyonunda Şırnak Bestler-Dereler bölgesinde etkisiz hale getirilen 2 teröristin kimliği ve katıldıkları eylemlerde tespit edildi. Teröristlerden birinin 9 Temmuz 2019 tarihinde Şırnak Herguş Yaylasında öldürülen 2 çobanın ve 24 Temmuz 2019’da yine Şırnak Beribira bölgesindeki silahlı saldırının faillerinden olduğu belirlendi.

İçişleri Bakanlığı: Sonbahar-kış operasyonları başladı İçişleri Bakanlığı: Sonbahar-kış operasyonları başladı Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH) ve Güvenlik Korucularının yer aldığı operasyonlar 15 Nisan'a kadar sürecek.

Sonbahar-kış operasyonlarında 112 terörist etkisiz hale getirildi Sonbahar-kış operasyonlarında 112 terörist etkisiz hale getirildi İçişleri Bakanlığı, sonbahar-kış operasyonları kapsamında 15 Nisan itibarıyla PKK'lı 112 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Bakan Soylu: Kış operasyonları başladı Bakan Soylu: Kış operasyonları başladı İçişleri Bakanı Soylu, terör örgütü PKK’ya yönelik sonbahar-kış dönemi operasyonlarının dün itibarıyla başladığını duyurdu.

Kaynak : İHA
YORUMLAR