08.01.2022 18:07
Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! Konya-Karaman hattı 1 hafta ücretsiz

Karaman'da AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün açılışı yapılan Konya-Karaman YHT hattının 1 hafta ücretsiz olacağı müjdesini verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Karaman İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan konuşması öncesi salonu dolduranlar tarafından Azer Bülbül'ün 'Canımı Canına Katarcasına' şarkısıyla karşılandı. "Konya-Karaman hızlı trenini bir hafta ücretsiz yapalım. İnşallah bu da bu hattın sadakası olur" diyen Erdoğan müjdesiyle salonda kendisi dinleyen AK Parti üyelerini ayağa kaldırdı.

KARAMANLI ŞEHİDİ ANDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarının ilk bölümünde Karamanlı şehit Muhammed Yalçın'ı anarak şunları dile getirdi

15 Temmuz gecesi FETÖ'cü alçaklar tarafından şehit edilen Muhammed Yalçın evladımız başta olmak üzere Karamanlı şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.. Karaman bizi nasıl seviyorsa biz de tüm Karamanlı kardeşlerimizi Allah için seviyoruz. Biz bu şehrin asırlardır kardeşçe yaşayan koca yürekli insanlarını seviyoruz. Biz bu güzel şehrin mertliğini, yiğitliğini, metanetini, zorluklar karşısında mücadele azmini seviyoruz.

MİLLİ MUHARİP UÇAK

"Hemen her hafta bir şehrimizde toplu açılış törenleriyle yapılan eserlerin gururunu yaşıyoruz" diyen Erdoğan, "İlk uçuşunu 2025'te gerçekleşecek milli muharip uçağımızı 2023'te hangardan çıkarıyoruz. Türkiye milli savaş uçağının da envantere girmesiyle yeni bir lige çıkacaktır." dedi.

DURAKSAMAK HARAMDIR

Erdoğan, "Biz yeri geldi vatanını 1 dolara satan FETÖ'cü alçaklara karşı koyduk. Gazete manşetleriyle bize ömür biçtiler, uyduruk davalar üzerinden partimizi kapatmaya çalıştılar. Bedel ödedik, çile çektik, zorluklarla karşılaştık ama bize olan güveninizi hiçbir zaman boşa çıkarmadık. Ülkenin felaketinden rant devşirmeye çalışanlara rağmen en büyük yatırımları biz yaptık. Türkiye'yi dünyanın ilk 10 ülkesi arasına sokuyoruz. Son 10 yıldır durmadan dinlenmeden koşuyoruz, bize durmak, duraksamak haramdır" ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU'NA SERT SÖZLER

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Kur’an kurslarıyla ilgili “Çocukları bütün dünya nasıl yetiştiriyorsa öyle yetiştirmek varken bir ortaçağ zihniyetine yönelmenin, bunu kurumsallaştırmaya çalışmanın ne bu Cumhuriyet'e ne bu millete faydası var; ne de Anayasa'ya uygunluğu var” açıklamalarında bulunmuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özel'in skandal açıklamasına ve konuyla ilgili herhangi bir açıklamada bulunmayan Kılıçdaroğlu'na sert sözlerle yüklenerek şöyle dedi:

CHP'nin malum tiplerinin konuşmalarına bakmayın. Onların dinden diyanetten nasibi yok. Bay Kemal kalkıp da yanındaki o tiplerin söyledikleri karşısında herhangi bir şey söylüyor mu? Söylemiyor. Niye söylemiyor. Çünkü onun cinsi de cibilliyeti de o. Birileri anlatıyor o da arkadan izliyor. Bay Kemal biz bunları yutmayız. Kimin ne olduğunu da çok iyi biliriz. Sıkıysa çık bu havlayanları sustur. Bu ülkede bizim dinimize, Diyanet'imize saldıracak olanların haddini de hesabını da biz sorarız. Sizin sokak teröristlerinden ne farkınız var? Onlar konuşuyor sen de arkadan izliyorsun, biz bunu yutar mıyız? Bu millet 2023'te dinimize diyanetimize saldıranlara hesabını soracaktır.

KONYA-KARAMAN YHT 1 HAFTA ÜCRETSİZ

"Konya-Karaman hızlı trenini bir hafta ücretsiz yapalım. İnşallah bu da bu hattın sadakası olur" diyerek müjde veren Cumhurbaşkanı Erdoğan muhalefete tepki gösterdi.

Dünyanın neresinde, muhalefet partileri kendi ülkesinde yer alan yabancı büyükelçilere şikayet mektubu yazar? Dünyanın neresinde muhalefet partileri ülkeye çağ atlatacak vizyon projelere karşı çıkar? Dünyanın neresinde muhalefet partileri ülkelerine ihanet eden darbecilerin sözcülüğünü yapar?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Tabipler Birliği'ne Turkovac tepkisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Tabipler Birliği'ne Turkovac tepkisi Cumhurbaşkanı Erdoğan Karaman-Konya Hızlı Tren Hattı ve diğer projelerin toplu açılış töreninde konuşuyor. Erdoğan döviz kurundaki dalgalanmalarla ilgili "Enflasyondaki müsilajı da temizleyeceğiz. Ülkemizi her alanda kalkındıracağız" açıklamalarında bulundu. Tabipler Birliği'nin Turkovac açıklamalarına tepki gösteren Erdoğan, "Ne sahtekarsınız ne yalancısınız. Tabipler Birliği olarak bir eseriniz var mı? Yapana da hep taş koydunuz. " ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bugün yeni bir dönem başlatıyoruz Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bugün yeni bir dönem başlatıyoruz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Konya-Karaman YHT hattı açılışını yaptı. Açılışta önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ""Bugün bu açılışla birlikte yeni bir dönemi başlatıyoruz" derken, açılışını gerçekleştirdiği hızlı tren projesiyle Karaman'a geçiş yapacağını duyurdu.

YORUMLAR