18.09.2021 11:47
Şarjdaki telefon evi yaktı:  Aile son anda kurtuldu

Bartın’da bir evde telefon şarjdayken prizden çıkan yangın korku dolu anlara neden oldu. Alevlerin arasında kalan aile son anda kurtulmayı başarırken, itfaiye ekiplerince söndürülen yangında ev kullanılamaz hale geldi.

İlhan Gürdağ, eşi ve 2 çocuğunun evde olduğu sırada elektrik prizinden çıkan yangında alevler bir anda büyüyerek tüm daireyi sardı.

O sırada uykuda olan baba İlhan Gürdağ alev ve dumanları fark edince eşi ve çocuklarını alarak evi terk etti.

İhbar üzerine bölgeye itfaiye ve 112 ekipleri sevk edildi. Bartın Belediyesi itfaiye ekiplerince müdahale edilen yangın kontrol altına alınarak söndürüldü. Yanan daire ise kullanılamaz hale geldi.

"ALEVLERİN ARASINDA KALDIK"

Baba Gürdağ yaşanan korku dolu anları anlatarak, , “Alevlerin arasında kaldık. Çocuklarla alevlerin arasında kaldık. Çıkardım çocukları. Prizden çıktı. Telefonu şarja takmıştık. Biraz uyuduktan sonra bir çatırtı oldu” dedi.

Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

Orijinal olmayan şarj aletleri bataryayı patlatıyor Orijinal olmayan şarj aletleri bataryayı patlatıyor Orijinal olmayan şarj aletleri, telefonunuzda ana kart yanması ve batarya patlaması gibi sorunlara yol açabilir.

Telefonunuzu 'şarj düşük' uyarısı vermeden şarja takmayın uyarısı Telefonunuzu 'şarj düşük' uyarısı vermeden şarja takmayın uyarısı Cep telefonlarının “şarj düşük” ile ilgili verdiği uyarıdan önce şarja takılmasının bataryanın ömrünü azalttığı, ayrıca ucuz şarj aletlerinin de telefonlara ciddi zarar verdiği belirtiliyor.

Kaynak : İHA
YORUMLAR