08.10.2021 11:14
Aşıya inanmıyordu şimdi pişmanlığını yaşıyor

Malatya’da koronavirüse inanmadığı için aşı yaptırmayan Mehmet Adıyaman, hastalığa yakalandıktan sonra büyük pişmanlık yaşadı.

Yüksek koronavirüs vaka sayıları ile dikkat çeken Malatya’da aşılama çalışmaları sürerken, hastanelerde de enfekte hasta yoğunluğu yaşanıyor.

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde koronavirüs nedeniyle tedavi gören 42 yaşındaki Mehmet Adıyaman, Covid-19 aşısı yaptırmadığı için pişmanlık duyduğunu söyleyerek, “15 gün ağır geçirdim ama aşımı olsaydım daha rahat atlatırdım” dedi.

“KORONAYA İNANMIYORDUM”

Daha önce herhangi bir rahatsızlığının olmadığını ve koronavirüse inanmadığını ifade eden Mehmet Adıyaman, “Daha önce koronaya yakalanmadım ve inanmıyordum. Böyle bir şeyin olduğunu bilmiyordum. Olmaz herhalde diyordum yakalandım. Çok ağır geçirdim. Keşke aşımı olsaydım. Bu kadar ağır atlamazdım” şeklinde konuştu.

“SEVDİKLERİNİZLE DAHA İYİ ZAMAN GEÇİRMENİZ İÇİN AŞINIZI OLUN”

Hastalığı çok ağır geçirdiğini ve aşının önemini çok iyi anladığını vurgulayan Adıyaman, “Aşımı olsaydım, hastalığı daha rahat geçirirdim. Bir iki hasta geldi aşılarını olmuşlardı buradan rahat çıktılar. Aşı bu işte, çok önemli. Yani aşınızı olun. Sevdiklerinizle daha iyi zaman geçirmeniz için. Sağlık çalışanların daha rahat olması için aşımızı olalım hem onlar rahat etsin biz de rahat edelim. Lütfen aşınızı olun” ifadelerini kullandı.

7 Ekim 2021 koronavirüs tablosu açıklandı 7 Ekim 2021 koronavirüs tablosu açıklandı Sağlık Bakanlığı, 7 Ekim 2021 koronavirüs tablosunu açıkladı. Türkiye'de son 24 saatte 362 bin 152 Kovid-19 testi yapıldı, 30 bin 19 kişinin testi pozitif çıktı, 217 kişi yaşamını yitirdi.

6 Ekim koronavirüs tablosu açıkladı, vaka sayısı 30 bini geçti 6 Ekim koronavirüs tablosu açıkladı, vaka sayısı 30 bini geçti Son dakika... 6 Ekim koronavirüs tablosu açıklandı, vaka sayısının 30 bini geçtiği dikkat çekti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca vaka sayılarındaki artışın sebebini de açıkladı, işte detaylar...

 

Kaynak : İHA
YORUMLAR