13.10.2021 08:50
Sıcaklık düşüyor, sağanak geliyor |13 Ekim 2021 hava durumu

Meteoroloji yurt genelinde sağanak yağışın etkili olacağını bildirirken, sıcaklığın da batı kesimlerde 6 dereceye kadar düşeceğini duyurdu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün tahminlerine göre Marmara'nın doğusu, Kuzey Ege, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusu, Adana, Osmaniye, Kırıkkale, Çankırı, Yozgat ve Sivas çevreleri ile Ankara'nın kuzey, Antalya'nın doğu, Hatay'ın kıyı, Kahramanmaraş'ın batı kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların Adana’nın kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

BATI KESİMLERDE SICAKLIK DÜŞÜYOR

Hava sıcaklığı ise batı kesimlerde 4 ila 6 derece azalarak yer yer mevsim normallerinin altına düşecek, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak ve mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.

Rüzgar, genellikle güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esecek.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
Ankara: Parçalı bulutlu, kuzey kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 21
İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde sağanak yağışlı 17
İzmir: Parçalı ve yer yer çok bulutlu 23
Adana: Parçalı bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların kuzey kesimlerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor) 29
Antalya: Parçalı bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra sağanak yağışlı 25
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra sağanak yağışlı 24
Erzurum: Parçalı bulutlu ve sağanak yağışlı 19
Diyarbakır: Parçalı bulutlu, doğusu sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 28

Meteoroloji'den 5 bölgeye sağanak uyarısı | 12 Ekim 2021 hava durumu Meteoroloji'den 5 bölgeye sağanak uyarısı | 12 Ekim 2021 hava durumu Meteoroloji Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Karadeniz'de sağanak beklendiğini; Marmara ve Karadeniz'de sabah saatlerinde sis ve pusun da etkili olacağını duyurdu.

Meteoroloji'den sağanak uyarısı | 11 Ekim 2021 hava durumu Meteoroloji'den sağanak uyarısı | 11 Ekim 2021 hava durumu Meteoroloji'den alınan bilgire göre Çanakkale ve Trakya bölgesinde sağanak yağış bekleniyor.

Kaynak : İHA
YORUMLAR