15.10.2021 12:12
Sokak ortasında kadına şiddet: Tepki gösteren kadınlara da saldırdı

Eskişehir'de gözü dönmüş bir şahıs, sevgilisi olduğu iddia edilen kadını tekmeleyerek darp edip başını sert biçimde yere vurmasına neden oldu.

Vicdanları yarayan bir kadına şiddet haberi de Eskişehir'den geldi. Talihsiz kadın erkek arkadaşı olduğu iddia edilen şahıs tarafından tekmelenerek feci şekilde darp edildi. Darp edilen kadın, şiddet yüzünden sendeleyerek başını sert bir biçimde kaldırıma çarptı. Duruma tepki gösteren kadınlar da gözü dönmüş lahsın saldırısına uğradı.

BAŞINI ÇARPIP BAYGINLIK GEÇİRDİ
Tepebaşı’na bağlı Sakarya-1 caddesinde meydana gelen olayda, iddialara göre bir kadın ve bir erkek yan yana yürürken tartışmaya başladı. Sevgili oldukları söylenen şahısların arasında nedeni bilinmeyen tartışmanın hararetlenmesiyle T.Y. isimli şahıs, B.G. isimli kadının önce üzerine yürüdü. Daha sonra çevredeki insanları hiçe sayan saldırgan, B.G. isimli kadına yumruk atarak dengesini bozdu. Neye uğradığını şaşıran kadın geri geri uzaklaşmaya çalışırken saldırgan üzerine yürümeye ve tartaklamaya devam etti. Güvenlik kameralarına yansıyan olayda T.Y.’nin bacaklarına tekme atmasıyla yere düşen B.G. kafasını sert şekilde çarptı. Çarpmanın etkisiyle baygınlık geçirdiği öğrenilen kadın yerden kalkamadı.

GÖZALTINA ALINDI
Kadının darp edildiğini gören çevredeki vatandaşlar hemen olay yerine koşarak müdahale etti. Çevredeki vatandaşların ihbarları doğrultusunda olay yerine 112 Acil Servis ve polis ekipleri geldi. 112 Acil Servis ekiplerince yerde yatan B.G. hastaneye kaldırılırken, Tepebaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri T.Y.’yi gözaltına aldı. Sokak ortasında şiddet gören B.G. isimli kadının sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Sokak ortasında şiddete maruz kalan B.G.’nin T.Y.’den şikayetçi olmasıyla Tepebaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri olayla ilgili inceleme başlattı. Kadın için koruyucu ve önleyici tedbir kararları doğrultusunda çalışma yapıldı.

Çevredeki kadınlar, gözü dönmüş şahsa tepki gösterdi.

TEPKİ GÖSTEREN KADINLARA DA SALDIRMAYA KALKTI
Olay yerinde çekilen videoda yerde yatan B.G.’nin sayıkladığı, T.Y. isimli şahsın ise kendisine tepki gösteren vatandaşlar ile tartıştığı görüldü. Başka bir kadının kendisine tepki göstermesine karşılık üzerine yürüyen, el kaldıran ve bağıran T.Y. çevredeki vatandaşlar tarafından engellendi. Bir başka kadına da şiddet uygulamak üzereyken durdurulan T.Y., “Bu kadar da olmaz” tepkileriyle karşılaştı. Olay yerinde çekilen videoda bir başka kadının da “Yolun ortasında bir kadına bu şekilde davranamazsınız” diyerek tepki gösterdiği görüldü.

Evinde öldürülen genç kadının cinayetinde yeni gelişme! Evinde öldürülen genç kadının cinayetinde yeni gelişme! İzmir’de İlkay Ateş tarafından evinde bıçaklanarak öldürülen Sena Altan cinayetiyle ilgili detaylar ortaya çıktı. Seneye evleneceği öğrenilen genç kadının, Ayeş'in sevgili olma teklifini kabul etmediği için cinayete kurban gittiği belirlendi.

Yine bir kadın cinayeti... Genç kızı gözünü kırpmadan katletti Yine bir kadın cinayeti... Genç kızı gözünü kırpmadan katletti İzmir'de bir şahıs, sevgilisi odluğu öne sürülen kadının evine gidip genç kızı bıçaklayarak öldürdü. Ardından kendi yaşamına son verdi.

 

YORUMLAR