06.01.2022 01:27
Hastası tarafından bıçaklanan doktor mesleği bıraktı

Ankara'da hastası tarafından bıçaklanarak dehşeti yaşayan doktor mesleği bıraktığı açıkladı.

Sağlık çalışanlarına saldırıların ardı arkası kesilmezken, mağdur bir doktordan kötü haber geldi. Ankara'da bir hastası tarafından bıçaklandıktan sonra psikolojisi bozulan doktor mesleğini bıraktı. Mağdur doktor, “Şu anki mevcut psikolojimle açıkçası hastalarıma yararımdan çok zararımın olacağını düşünüyorum” ifadeleriyle görevini bıraktığını açıkladı.

SALDIRGAN TUTUKLANDI
Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Poliklinik Bölümü'nde çalışan asistan doktor Ertan İskender, 27 Mayıs 2021 tarihinde hastanede hastası Bayram Nargüler'in bıçaklı saldırısına maruz kalmıştı. İskender, sırtının sağ kısmı ve sağ elinden yaralandı. Ameliyat edilen İskender, yaklaşık bir hafta süren tedavisinin ardından taburcu edilmişti. Olayın ardından gözaltına alınan Bayram Nargüler, savcılık ifadesinin ardından çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklanmıştı.

"HASTALARIMA POTANSİYEL TEHLİKE GÖZÜYLE BAKARAK BU İŞİ DEVAM ETTİREMEZDİM"
Hekimliğin çok zor bir meslek olduğunu belirten İskender, “Hekimlik çok ciddi bir meslek. Özellikle cerrahlık. Her zaman konsantrasyonun zirvede olması gereken bir meslek. Şu anki mevcut psikolojimle açıkçası hastalarıma yararımdan çok zararımın olacağını düşünüyorum. Hastalarıma potansiyel bir tehlike gözüyle bakarak bu işi devam ettiremezdim. Bir insan potansiyel bir tehlike olarak görürseniz nasıl tedavi edebilirsiniz? Mesleki şartların hekimler açısından düzeltilmesi gerekiyor. Dilerim ki artık hekimlere karşı işlenen saldırılara karşı önlemler alınsın. Özellikle hayatımızı etkileyecek, fiziken bir yaralanmaya neden olacak saldırılara maruz kalmayız” diye konuştu.

Avcılar’da doktora yumruklu saldırı Avcılar’da doktora yumruklu saldırı Avcılar’da Aile Sağlığı Merkezi’ne koronavirüs aşısı yaptırmaya gelen çiftin oğulları ile doktor arasında çıkan tartışma büyüyerek yumruklu kavgaya döndü.

Zonguldak'ta hasta yakını iki doktoru darbetti Zonguldak'ta hasta yakını iki doktoru darbetti Zonguldak'ta iki doktoru darbettiği ileri sürülen hasta yakını, gözaltına alındı.

Anneme yanlış ilaç verdin dedi: Doktoru kolonya şişesiyle darp etti Anneme yanlış ilaç verdin dedi: Doktoru kolonya şişesiyle darp etti Mardin’de bir öğretmen annesine yanlış ilacın verildiğini iddia ederek dahiliye uzmanı doktoru kolonya şişesiyle darp etti.

Doktor ve hemşireyi darp eden hasta tutuklandı Doktor ve hemşireyi darp eden hasta tutuklandı Samsun'da hastanede diş hekimi ve hemşireye saldırarak darp eden hasta, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

YORUMLAR