23.06.2022 18:54
Çöken yolun altından Romalıların tüneli çıktı

Şanlıurfa Haliliye'de çöken yolun altında Roma Dönemi'ne ait tünel bulundu. Ekipler, bölgede inceleme başlattı.

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesine bağlı Atatürk Mahallesi'ndeki bir ara sokakta yol çöktü. Bu durum sonrası bölgeye belediye ekipleri sevk edildi. Ekipler, güvenlik şeridi çekerek yolu trafiğe kapattı. Yapılan incelemede çöken yolun altında Roma Dönemi'ne ait olduğu tahmin edilen bir tünel belirlendi. Bu durum sonrası tedbir amaçlı birkaç evin boşaltılmasına karar verildi.

"HER EVİN ALTINA MAĞARA VAR"

Mahallede oturan Ahmet Keleoğlu “Geçmişte buralar yerleşim alanı olarak kullanılmış. İnsanlar buralarda yaşamlarını südrüyorlardı. Daha sonra bunların üzerine evler yapıldı. Şimdi bu çöken yer mağaranın kendisi değil, mağaranın girişi. Oraya biraz beton döker kapatırlarsa sıkıntı olmaz. Buradaki her evin altında bir mağara var. Buradan kilometrelerce uzaklığa kadar gidiyor. O çöken mağaranın diğer girişi benim evim altından gidiyor” dedi.


 Öte yandan, tünel içinde incelemeler sürüyor.

Her biri bir insan boyunda! Esrarengiz çukurlar merak konusu oldu Her biri bir insan boyunda! Esrarengiz çukurlar merak konusu oldu Aydın'da bir tarlada meydana gelen ve yaklaşık bir insan boyunda olan esrarengiz çukurlar hem meraka hem paniğe neden oluyor.

Kuşadası’nda esrarengiz olay! Toprağa gömülü halde bulundu Kuşadası’nda esrarengiz olay! Toprağa gömülü halde bulundu Aydın'da 8 sene önce toprağa gömülen otomobil, bölgede çalışma yapan iş makinası tarafından bulundu. Neden gömüldüğü ve kime ait olduğu belli olmayan otomobilin gizemi kriminal inceleme sonrası ortaya çıkacak.

Kaynak : İHA
YORUMLAR