Anlat Derdini Feridun Ağabeye

Anlat Derdini Feridun Ağabey'e

Feridun Ağabey, hayırlı günler. Efendim, sizi tekrar rahatsız ediyorum ama mecburum. Bu yuvamın yıkılmaması için elimden gelen her şeyi sakat hâlimle yaptım ve yapmaya kararlıyım.
Feridun Ağabey, yazıdan sonra CİMER’e, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına, Kaymakamlığa yaptığım müracaatların sonucunda aylığımın kesildiğine dair kira kontratımla birlikte neticede benimle şaka eder gibi “senin emekli aylığın var” deyip beni geri çevirdiler.
Abi %65 raporlu olduğumu önceden bildirmiştim. Fakat ben bastonumla da olsa herhangi bir meşru ürünün pazarlamasını rahatlıkla yaparım. Gerekirse il il gezer çalışırım. Burada kime müracaat ettiysem “parasını ver al” diyorlar.
İnan artık telefonuma bile kimse çıkmıyor. Çünkü onlar da bıktı. Normalinde bu durumda olmasam kimseye rahatsızlık vermem. Allah razı olsun aylardır erzakıma kirama yardımcı olup ellerini çekmediler.
Feridun Ağabey iş yerlerine sesleniyorum. Bana bir bayilik ya da mamullerinin temsilciliğini versinler, doğu illerinde pazar bulacağım. İş sahiplerine sesleniyorum. Hiç kimseye rahatsızlık vermeden ailemle Allah’ın izni ile yuvam dağılmadan aynı çatı altında yaşamak istiyorum.
Feridun Ağabey inan Erzurum’da soğuklar başladı. Ne odunum var ne kömürüm. Bir an önce çalışmam lazım. Telefonumu tekrar yazıyorum: (0552 3250364) Bu konuda yardımcı olmak isteyenler için. Selamlar...
            Ünal Kara-Erzurum
 
 
 
“Bu talebi yetkililer niye bir türlü duymuyor ki!”
 
Feridun Ağabey, merhabalar. Öncelikle talebimiz hususunda destekleriniz için sizlere çok teşekkür ederiz. Sağ olun, var olun. Kamu Kurum, Kuruluşlarında, Belediyeler ve KİT'lerde 4.857 sayılı Kanun'a tabi daimî işçi statüsünde çalışan üniversite mezunu (Ön Lisans, Lisans ve Yüksek Lisans) işçilerin yasal düzenleme ile çalışanların isteklerine bağlı olarak eğitimlerine (diplomalarına) uygun memur kadrolarına geçirilmesini ısrarla ve her platformda talep etmekteyiz. Bu konuda birçok imza kampanyalarımız oldu. Derdimizi yayınlamak için www.universiteliisciler.com internet sitemiz oldu. Bu konuda bize destek veren herkese teşekkür ederek talebimizin dikkate alınmasını yetkililerimizden bir kere daha talep ediyoruz…
Hayırlı çalışmalar. Saygılarımla...
                Kenan Akbaş
 
 
Hepsini saygıyla selamlıyorum
 
“Bir şey düşünüyorum ama aklım bir türlü almıyor Feridun Ağabey… Onca başarılı iş adamları, okuyup makam ve mevkie gelmiş nice üst düzey bürokrat, yazarçizer akademisyen gibi nice insanın evinde onlara hizmet eden, ne bileyim yemek pişiren, çay getiren, temizlik yapan ütü yapan vb. emektarlar var… Hemen hepsi bulundukları evde el üstünde tutulan kimseler. Ve bu sebeple ben de kendilerine teşekkür ediyorum. Ama enteresan değil mi, o kadar okumuş ilim yapmış para kazanmış şöhrete ulaşmış ama o evdeki emektar kadar leziz bir yemek yapamıyor. Veya böyle birinin yemeğini hiç okumamış tahsil görmemiş bir kimse yapıyor. Onun maharetli ellerinden almaya mahkûm. Veya gittiğiniz nice mekânda gözlemeyi de eğitim almayan maharetli hanımların o öpülesi ellerinden yiyoruz… Döneri, İskender Kebabı, envaiçeşit yemekleri bize sunan ustalarımız… Sizce de bu garip bir durum değil mi? Ya da okuyup okumamak arasındaki bu ince çizgi nasıl bir şeydir? Siz ki onlarca karara imza atarsınız, önünüzde el pençe divan dururlar ama akşam eve gittiğinizde aşçı hanımın yemeğine muhtaç olursunuz. İşte o zaman anlaşılır maharet nedir, kapasite nedir başarı nedir… Hayatın içinde hiç aklımıza gelmeyen bu insanlar aslında bizi hayata hazırlayan veya hayatın içinden çekip alan birer gerçek kahraman değiller mi? Hepsini saygıyla selamlıyorum...”
             Ali Alper Kaan-İzmir