Anlat Derdini Feridun Ağabeye

Anlat Derdini Feridun Ağabey'e

Feridun Abi selamünaleyküm. 30 yıllık aboneyiz. Yanlışlığı size başkası yaşamasın diye yazmak istedim, Marmara Forum AVM’den, herhangi bir sorun yaşamamak İçin Türk Telekom Bayiinden telefon aldım. Ne Telekom’a ne yetkililere sesimi duyuramadığım için bu isimleri olduğu gibi yazın ki ses ulaşsın. Çünkü ben de dâhil çevremde birçok mağdur var herkes şikâyetçi ama sonuç yok...
IPhone marka 8 plus cep telefonu aldım. Israrları sonucu Cepkask denilen ve cihazın garantisinin karşılamadığı durumdaki arızalarda ve kullanım hatalarında devreye girdiği söylenen güvence paketi yaptırdılar... 1 ay sonra elimizden düşmesi sonucu küçük bir çatlak oluştu. Biz de Telekom’un Cepkask’ına güvenip garantiye verdik. Bize tekrar geldiğinde arka kamera camı evde yerde bulduk tekrar gönderdik. Bu sefer daha beter bir şekilde ön cam çizik ve bir iki gün içinde arka kapak çatlağı yürümüş şekilde fark ettik. İletmemize rağmen kabul etmediler... Tüketici mahkemesine başvurduk. Defalarca kargo gidip gelmesine rağmen bilirkişi benim barkodları ibraz etmem lazımmış diye telefonu değerlendiremedi. Telekom kasko yapıyor ve arkasında durmuyor zaten bir de şöyle bir sorun çıkıyor, diyelim ki kasko yaptınız, adamlar IPhone servisinde yaptırmadıkları için 1 ay sonra “garanti” adı altında merdiven altı yapılan işlem için 2 yıllık IPhone garantisini öldürüyorlar. AVM ve Türk Telekom’a güvendik: Bu güvenimiz hâlen devam etmekle birlikte burada kurumu temsil eden kimseler bize bu mağduriyeti yaşattılar. Buradan sizin aracılığınızla Türk Telekom yetkililerinin mağduriyetimizi giderecek şekilde bize yardımcı olmalarını ve kuruma zarar verebilecek böylesi çalışanlardan da haberdar olmalarını istedim. Saygılarımla...
         Rumuz-“Sesse”
 
 
Bu da bir bakış açısı; ancak...
 
"Ayasofya’nın açıldığı gün orada olan bizlerin en az yarısı Covid-19 veya korona ne ise ondan ölmez isek ya da kesin hasta olmaz isek (ki Allah muhafaza buyursun cümlemizi) böyle bir hastalığın olmadığını ya da varsa bile abartıldığını kesinkes ilan edebiliriz ve maskeleri fırlatıp atabiliriz.
Zira 6 saat el ele sırt sırta idik, yine de hastalık olmazsa Dünya Sağlık Örgütünün açıklamaları; o gün alnından sildiği terler üzerime başıma sıçradığı hâlde 'maskeni burnuna çek gardaş, hasta mı etcen bizi?' diyen üst düzey bilgili abimizin ikazı kadar…
6 saat sonra cuma için meydana alacakları vakitte, taa ön taraftan resmî bir abimizin megafonla 'Muhterem inananlar, pandemi dolaysıyla safları sosyal mesafe kuralına göre dizdiğimiz için saflar doldu, lütfen yüklenmeyelim' demesi kadar… Meydana sırtında bir çuval sarık getirip dağıtıp hayır yapan genç kardeşimize herifin birinin 'fitne çıkarma' demesi kadar komik olacaktır cidden!” diyen Rumuz: "Kudema" isimli okuyucumuzun yorumu ve değerlendirmesi böyle… Ama bu konuda devletin ve sağlık bakanlığının ikaz ve uyarılarına bilim kurulunun değerlendirmelerine uygun hareket etmek hem vatandaşlık görevimizdir hem duygularla hareket etmemek adına önemli bir sorumluluktur. (F.A.)
 
 
Otur ağla...
 
Sosyal medya hesabında bazı şahıslar öğretmenler için etiket (#) açmışlar. Yazılanlara baktım. Oturup ağladım. Yazık bu ülkeye… Deniyor ki:
-Seminer uzaktan olsun.
-Okullar 24 Ağustos'ta açılmasın.
-Mesleki çalışma uzaktan olsun.
İsveç okulları hiç kapatmadı. Japonya'da okullar yılda 240 gün açık. Bizde 180 gün. Bazıları utanmasa "okulları hiç açmayalım. Maaşlar eve yollansın. Devlet çamaşırlarımızı da yıkasın. Yemeğimizi de yapsın. Arazi taşıtı da versin. Ev de versin" diyecekler... Tüm memur ve işçiler işe gidiyor. Öğretmenler okulu açmak istemiyor.
Kanada'da öğretmenler dersi olsun olmasın her gün 8 saat okulda olur. Bizde ise haftada 15-20 saat ders anlatarak öğretmenlik yapan 500 bin kadar öğretmen var. Bunları yazdım diye binlerce kişi hakaret edecek. Etsinler. Seviyelerini göstermiş olurlar. "Öğretmenim ben" demeye utanır olduk. Bu ülkeyi biraz sevin.
          Rumuz: “A.Ö.”