Anlat Derdini Feridun Ağabey'e

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden gelen açıklama şöyle:
Türkiye Gazetesi, Feridun Ağabey Köşesi
Bugünkü köşenizde ‘İKİ BELEDİYEDEN ÜÇ MİNİK İSTEK’ başlığıyla yayınlanan yazınıza ilişkin aşağıdaki bilgileri paylaşmak isteriz. 
Yazınız üzerine bölgeye giden İBB ekipleri sorunları hızlıca çözüme kavuşturmuştur. Altınyıldız İlköğretim Durağı yanında bulunan kaldırım onarılmış, 29 Ekim Caddesi yaya yolu asfaltlanmıştır. Kuleli Otobüs Durağı yanındaki alan ise en kısa sürede düzenlenecektir. İlginize teşekkür eder, iyi çalışmalar dileriz.
   İstanbul Büyükşehir Belediyesi Basın Danışmanlığı
           ***
Kuleli Otobüs Durağı için de Bahçelievler Belediyesinden gelen açıklamayı paylaşıyoruz:
“21 Ekim 2020 tarihli gazetenizin 5’inci sayfasında yer alan ‘BİR DERDİM VAR ANLAT DERDİNİ FERİDUN AĞABEY’E’ isimli köşenizde, bir komşumuz tarafından size iletilen “İki belediyeden üç minik istek” başlıklı yazı tarafımızca incelenmiştir. Gazetenizin uyarısı üzerine söz konusu adreslerdeki kurumumuzu ilgilendiren sorunlar, ekiplerimizce gün içerisinde giderilmiştir. Gazetenizin uyarısına ve vatandaşımızın duyarlılığına teşekkür ediyor, Belediye Başkanımız Dr. Hakan Bahadır’ın selamlarını iletiyorum. Saygılarımla.
      Vehbi Güleş Basın Danışmanı
 
 
 
"Kokusu gider, can çeker…"
 
Feridun Ağabey, bir duygumu bir hatıramla birlikte okuyucularımızla paylaşmak istiyorum... İnsan arkadaşına, insan komşusuna hatta tesadüfen de olsa yanında bulunan kimseye yiyecek içecek konusunda az da olsa ikramda bulunsun. Paylaşsın. Eskiler derdi ki paylaşmazsanız ur olur. Biri yer biri bakar kıyamet ondan kopar... Duyuyorum, görüyorum kimse kimseye “bir lokma buyur”, “sen de buyur” gibi davette bulunmuyor.
Hatırama gelince yıllar önce, hamile olduğum bir dönemde teyzemlere gitmiştim. Teyzemin kızı 3 kiloluk kavanoza reçel yapmıştı, bize de “reçel yaptım” diye gösterdi. Benim de çok canım çekti ama isteyemedim. Hatta teyzem, yani annesi “göz çeker bir tabak getir de ikram et” dedi ama kızı yine de getirmedi. Tatmadan ayrıldık. Bir hafta sonra bize geldiğinde çok üzgündü. Anneme, “Teyze reçelim kurtlanmış” dedi. “Bir lokma bile tatmadan döktük” dedi. Bilmem anlatabildim mi? Komşular komşulara pişirdiklerinden ikram ederlerdi eskiden, hâlen de tek tük var bu gelenek. Çünkü kokusu gider, can çeker derlerdi. Gıdanın bedene deva olmasının bir yolu da bu değil mi?.. Bu duyguyu hem yaşayış hem çocuklarınıza öğreterek yaşatın isterim. Saygılarımla...
        “Şimdi Babaanne”
 
 
Sosyal medya kullanımı hakkında
 
“Gençlerin iyi güzel doğru hedefleri için gayret gösterin, danışın anlatın dinleyin fikir verin destek olun. Gençler söylediklerinizden çok yaptığınız hareketlerinize, davranış biçiminize bakıyor örnek alıyor. Günümüzde başta gençler olmak üzere toplumun büyük bir kesimi zamanını sosyal medya ortamında geçiriyor. Bizim yapmamız gereken şu insanlarımızın vaktinin çoğunu harcadığı bu sosyal medya uygulamalarını topluma faydalı güzel çalışmalar yaparak kullanmak.”
        Ahmet Ünal