Anlat Derdini Feridun Ağabeye

Anlat Derdini Feridun Ağabey'e

“Feridun Ağabey, öncelikle birçok insana yardım ettiğinizi ve insanları sınıflandırmadan ön yargısızca çaresizlere derman olduğunuzu biliyor ve bundan dolayı size minnet ve saygı duyuyorum.
Ben 15 yıldır cezaevinde olan bir mahkûmum. Yıllarca buralarda yalnız başıma mücadele ederek ayakta kalmayı başaramasam da son zamanlar mücadelem karşılıksız bırakmaya başladı. Burada üniversite kazandım. Tahsilli biri olma hayali kurdum. Ama ekonomik ya da manevi destek olmadığı için bu hayalimi gerçekleştirmek rüya gibi bir hâle geldi. Maneviyat umutlarda ve inançlarda var. Anne babasını küçük yaşta kaybeden birisi olarak bunu öğrendim. Şu an bunu sizden umut ediyorum.
Feridun Ağabey, benim sizden yardım talebim ESKİŞEHİR ANADOLU ÜNİVERSİTESİ 4 YILLIK HALKLA İLİŞKİLER VE REKLAMCILIK BÖLÜMÜ öğrencisiyim. Ama cezaevinde hiçbir desteği olmayan birisiyim. Yani sizin aracılığınızla hayırsever iş adamlarımızdan, devletimizden her kim kabul eder ise burs desteği istiyorum. Okulum bitene kadar burs desteğim olursa hem burada bir muhtaçlığımı en aza indirir hem de eğitimimi tamamlayabilirim. Siz belki yüzlerce yardımsevere sesimi duyurabilir ve burs almamı sağlayabilirsiniz. Bunu burs veya yardım adı altında yapacak biri olursa hem size hem onlara minnet duygularımı eksik etmem. Bana ulaşmak istendiğinde iletişim bilgilerim Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğünden sağlanabilir. Her şey için teşekkürler. İletişim adresim:
Oktay Tuna - E Tipi Kapalı Cezaevi A-2 Koğuş - Kırklareli
***
Fen İşleri Müdürü’ne teşekkür
“Feridun Ağabey, İstanbul Bayrampaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne müracaat ederek, Kartaltepe Mahallesi Cicozyolu Caddesi taşıt yoluna uygunsuz araç park edildiğinden ve trafik sıkışıklığı yaşandığından dolayı araç sürücülerinin mağduriyet yaşadığını belirterek taşıt yolunun geliş ve gidiş yol çizgisi çizilerek ayrılmasını istedim. Bu isteğimin gereğini kısa sürede gerçekleştiren Bayrampaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürü Kotan Taşan ve ekibine teşekkür eder, başarılı çalışmalarının devamını dilerim.”
Halis Kahraman - Fahri Trafik Müfettişi / Bayrampaşa-İstanbul
*** 
Kamuda çalışanlardan da birkaç ay vergi alınmasa
Feridun Ağabey ne zaman esnaf, devlete olsun belediye ve bankalara olsun borçlarını vergilerini ödeyemeyecek hâle geliyor, devlet bu borçları erteliyor azaltıyor ya da taksitlendiriyor. Fabrika kamuda çalışanlarına devlet hiç acımıyor. Günü gününe ayı ayına vergiyi kesintiyi yapıyor. Devlet biraz da fabrika ve kamuda olanlara bu anlamda yardım etse hiç olmazsa şu pandemi günlerinde 5 ay 10 vergi almasa… Esnafın çoğu borçlarını ödeyemeyince hemen bankaya gidip faizli para alıyorlar. Devlet faizli para alarak kendilerini zora sokan esnafa yardım etmeye mecbur mu? Mecbur ise biraz da vergisini her ay düzenli bir şekilde ödeyen işçilere de biraz yardım etsin. Saygılarımla.
Rumuz: (Deliormanlı)
***
Sadece okullar kapalı, neden?
Feridun Ağabey, Avrupa’da birçok ülkede her yer kapalı iken sadece okullar açık… Bizde ise âdeta her yer dönüşümlü olarak da olsa açık. AVM’ler akşama kadar açık. Ama okullarımız kapalı. Ben uzaktan eğitimin kalitesine veya kalitesizliğine değinmiyorum. Neden her yeri bir şekilde açık tutarken eğitim kurumlarımızı tamamen kapatıyorlar? Bir neslin bir yılı heba oluyor. Belki yılları heba oluyor. Belki hayatlarının geri kalanı bu yıkım sebebiyle mahvolacak… Öte yandan çocuklar saatlerce bilgisayar başında hem radyasyona maruz kalıyor hem hareketsizlik sebebiyle omurga sorunları yaşamaya aday oluyorlar hem de evde oldukları için abur cubur derken dengesiz beslenme sorunu bekliyor onları. Diyetisyenler çocuk doktorları önümüzdeki bir iki yıl içinde bu konuda çok büyük sorunlarla karşı karşıya kalabileceğimizi söylüyorlar. Çok üzülüyorum…
Öğrenci velisi – İstanbul