Anlat Derdini Feridun Ağabeye

Anlat Derdini Feridun Ağabey'e

 
Feridun Ağabey, Ankara Yenimahalle İlçesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi 330. Sokak 6 ve 8 numaralı iki apartman sakinleriyiz. Mahalledeki diğer binaların yapıların elektriği kesilmez ama arada bir bizim bu iki apartmanın elektriği kesilir. Mesela geçtiğimiz pazar 13 Aralık'ta öğleyin yine bu iki apartman elektriği kesildi fakat diğer komşu apartmanların hiçbirisi kesilmedi. Hatta bırakınız mahalleyi milyon nüfusa sahip Yenimahalle'de dahi o gün hiç kesinti olmadı. Bu açıdan Başkent Elektrik'in çalışmalarına müteşekkiriz. Bizim isteğimiz, hattımızın bütün komşu apartmanların olduğu bu kesintisiz elektrik hattına uygun şekilde bağlanması veya elektriklerin kesilmeyeceği başka bir çözüm getirilmesi. Sizin aracılığınızla “Gücümüz Köklerimizden, Başarımız Güvenimizden Gelir!”, “Müşterilerimizle Yan Yana, Yüz Yüze, Omuz Omuzayız!”, “Erişilebilir ve Çözümcüyüz!” sloganlarıyla bize güven veren moral veren ümit veren Ankara Başkent Elektrik yetkililerine bu durumu iletiyoruz.
         Ömer Eryılmaz-Ankara
 
 
Polislerimiz için de meslek hastalığı sayılsın
 
Feridun Ağabey, Sağlık Bakanlığı, Covid-19 teşhisi ile tedavi görürken hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının 'meslek hastalığı' veya 'vazife malulü' haklarından faydalanmasını sağladı. Bu faaliyetin yüz binlerce emniyet görevlisi için de sağlanması gerekir.
Bunun için de her zaman "polisimin yanındayım" diyen Saygıdeğer Bakanımız Süleyman Soylu'nun başında olduğu İçişleri Bakanlığı da harekete geçmelidir.
Ve en az sağlıkçılar kadar vatandaşın arasında pandemi mücadelesi veren, filyasyon ekibi olan, Covid-19'lu şahıslara yakın müdahale eden, salgın döneminde daha yoğun çalışan, gece gündüz Covid-19 ile mücadelede her türlü görünür olan bu vatan evlatlarının da sağlıkçılara verilen haktan yaralanması gerekmektedir. Binlerce polise Covid-19 teşhisi konulduğu gerçeği asla göz ardı edilemez. Sessiz sedasız, sosyal medya sayfalarında birkaç satırla meslektaşları tarafından duyurulan pandemi mağduru polislerin vefat haberleri görülmezden gelinirken bu "meslek hastalığı-vazife malullüğü" hakkının emniyet personeline tanınması büyük vefa olacaktır. Covid-19 ile mücadele ederken Covid-19'a yakalanıp hayatını kaybeden polislerin "meslek hastalığı-vazife malullüğü" kapsamına alınması ve aileleri için de aylık bağlanması arzumuzdur. Saygılarımızla.
          Erol Kara
 
 
Değerlendirmesini size bırakıyorum...
 
“Feridun ağabey sütununuzda herkes çeşitli şekillerde dertlerini, dileklerini size iletiyor; sizde gereken cevabı veriyor ve de gereğini de yapmaya çalışıyorsunuz. Çünkü bütün yazılarınızı okuyorum. Gazetemizin yayına başladığı günden günümüze kadar gerek yurt içi ve gerek yurt dışında hiç aksatmadan takip eden okuyan ve de okutmaya çalışan bir mensubu olarak kabul edin bendenizi. O zaman aşağıda arz edeceklerimi tavsiye olarak mı tenkit olarak mı alırsınız onun değerlendirmesini size bırakıyorum. Ama yazarken kimsenin tenkitten hoşlanmayacağını ve ayrıca marifetin iltifata tabi olduğunu da bilen bir kişi olarak kaleme alıyorum.
Birinci sayfa hariç özellikle spor sayfası ve diğer sayfalardaki yazıların başlıkları ve metinlerdeki puntoların büyüklüğü 1-2 punto düşürülse, Bizim Sayfa ve iç sayfalardaki haber ile makalelerin yazılarını 1-2 punto büyütme şansı doğacak kadar yer açılacak. Bu şekilde insanlar da büyüteç ile yazı okumaktan kurtulmuş olur veya okuyamadığı yazıları okumadan gazeteyi kenara bırakmamış olur, diye düşünüyorum. Bir okuyucunun mensubu olduğunuz müesseseye hizmeti açısından düşünün lütfen Saygılarımla...”
            Sefer Bilgin
 
 
 
Eğitim nitelikli değilse yükselme olmaz...
 
Çok kızan olacak ama yazayım. Doktorası, yüksek lisansı, projesi, patenti, tezi, araştırması, faydalı modeli, bilimsel makalesi olan öğretmenlere ya yüzde 5-25 ek ödeme yapılmalı ya da ödedikleri vergi azaltılmalıdır.
Sürekli rapor alan... Devamlı hastayım diyen... Projelerden öcü gibi kaçan... Sunum hazırlayamayan... Seminer veremeyen... e-Posta gönderemeyen... Tarayıcı kullanamayan... Ders videosu yapamayan... Mesleki kurslara katılmayan... Yabancı dil bilmeyen... Türkçeyi 200 sözcükle konuşan... Öğrenemeyen kişiler meslekten dışlanmalı, emekli edilmeli, sınava tabi tutulmalı ya da yüzde 5-25 az maaş almalıdır.
        A. Ö.