Anlat Derdini Feridun Ağabeye

Anlat Derdini Feridun Ağabey'e

Bir Allah’ın kulu yok mu şu metrobüs yollarının hâlini gelip görüp de İETT yetkililerine iletecek? Bir yerde iki yerde değil hat boyu hemen her tarafta yollar irili ufaklı kasisten geçilmiyor. O trilyonluk araçlar tangır tungur o yollarda zayi oluyor… Durumun vahametini anlatmak için şöyle örnek vereyim, ister ayakta olun ister otururken elinizde tuttuğunuz cep telefonunu sıkı sıkıya kavramayın, sallantıda elinizden kayıp yere düşer o derece. Hatta kaç kişi cep telefonunu bu şekilde sarsıntıyla yere düşürdü. Bu yollardan hiç İETT yetkililerinin haberi olmuyor mu? Şoförler durumu bildirmiyorlar mı? Vatandaşlar Beyaz Masa'ya iletmiyorlar mı? İnanın çok üzülüyorum. Bu, bugünün konusu da değil, yıllar yılı bu yolların bakımsızlığı söz konusu… Vakit mi bulunmuyor, gerek mi görülmüyor, farkında mı olunmuyor bilemiyorum. Metrobüslerde bırakın kitap veya gazete okuyabilmeyi cep telefonunuzu bile elinizde tutmakta zorlandığınız sarsıntılar oluyor…
Bu vesileyle yetkililere sesleniyor ilgilenip en kısa zamanda yolların bakım ve onarımını yapacaklarına inanıyor, şimdiden kendilerine teşekkür ediyorum.
         Ahmet Ümit Özdemir-İstanbul  
 
 
Zincir marketlerde dijital pazarlama her gün
 
Feridun Ağabey, tam kapanma döneminde de bilerek bilmeyerek esnaf arasında haksız rekabet süreci yaşanmaya devam ediyor. Haftada bir pazar günleri zincir marketlerin çalışmayacağı, mahalle esnafının bir gün olsun satış yapacağı haberine çok sevinmiştik. "Hiç olmazsa küçük esnaf haftada bir nefes alır" demiştik. Lakin gördük ki zincir marketler hafta sonu kapalı ama gelip eski usul alışveriş yapmak isteyen vatandaşa kapalı. Öte yandan telefonla sipariş işine kaldığı yerden devam ediliyor. O bildik büyük sipariş firmalarının üzerinden zincir marketler satışlarını hem de hiç yasak olmadan gerçekleştirebiliyorlar. E o zaman ne oldu? Yasak dijital dünyaya geçiş yapamayan yaşlı ve emeklilere oldu. Bir de o dijital platformu kullanamayacak derecede yoksul veya maalesef eğitimsiz kesime oldu. Mahalle bakkalı müşteri bekleyedursun gençlik maşallah cep telefonlarıyla siparişlerini sıralıyor... Bu konuyu bu vesileyle yetkililerimize arz ediyor bu pandemi sürecinde mağduriyeti giderilmesi lazım gelen küçük esnaf kesimin mağduriyeti için işe yarar bir kolaylık bir düzenleme getirilmesini arz ve talep ediyoruz.
            M. Ali Çırakoğlu
 
 
Teşekkür
 
Sevgili Feridun Ağabey... Değerli köşenizde cami talebimizle ilgili olarak gösterdiğiniz hassasiyete sonsuz teşekkürlerimi sunar. Size minnettarlığımızı iletiriz. Kadir gecesinin feyzi bereketi, Şehr-i ramazanın rahmeti ve bayramın güzelliğinin siz ve sizin gibi güzel gönüllü insanların olmasını dileriz. Rabbim varlığınızı her iki cihanda aziz eylesin. Çok mutlu olduk. Teşekkürlerimi tekrar sunar başarılarınız için dua ederiz. Saygılarımızla.
          Erol Kara
 
 
Bayramınız mübarek olsun
 
Değerli okuyucularımızın mübarek Ramazan Bayramı'nı en kalbî duygularımızla tebrik ediyor, bayram vesilesiyle gönderdiğiniz mesajların için minnetlerimizi arz ediyor bu vesileyle bir an önce sağlıklı günlere kavuşmayı, dertlerden elem ve kederlerden uzak huzur ve mutluluk dolu bayram yaşamayı Yüce Mevlâ’dan niyaz ediyoruz. (F.A.)