Ramazan 2019
03.10.2018 11:52
Eczaneler saat kaçta açılıp kapanıyor? 2018 eczane mesai saatleri

Eczaneler açılış ve kapanma saati ile vatandaşların araştırdığı konular arasında yer almaya devam ediyor. Hafta içi ve hafta sonu Eczane mesai saatleri ile birlikte nöbetçi Eczanelerin durumunu öğrenmek isteyen bireyler, konunun detaylarını internet üzerinden sorguluyor. İşte, 2018 yılının güncel verilerine göre Eczanelerin çalışma saatleri hakkında yararlanabileceğiniz faydalı bilgiler.

Eczanelerin hafta içi mesai saatleri 08:30 – 19:00 saatleri arasındadır. Öğle yemeği molaları yoktur. Cumartesi günleri ise 09:00 ile 13:00 saatleri arası çalışmaktadırlar. Pazar günleri eczaneler açık olmaz. Bu durumlarda ilaç ihtiyacı olan vatandaşlar bölgelerindeki nöbetçi eczaneler vasıtası ile hizmet alabilir

Eczaneler kaçta açılır- kaçta kapanır?

Eczaneler ile ilgili en çok merak edilen konular arasında hafta içi/hafta sonu mesai saatleri bulunuyor. Bu içeriğimizden çalışma günleri ve eczanelerin açılış kapanış saatleri hakkında bilgi alabileceğiniz gibi, öğle arası başlangıç/bitiş saatlerini de öğrenebilirsiniz. Eczaneler 08:30 - 19:00 / 09:00 - 13:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. 

Eczane nedir, neden gereklidir?

Hastalıklarla baş etmek için doktorun biz yazdığı ilaçları mutlaka alıp kullanmalıyız. Eczaneler hayatımızda birçok kez aradığımız önemli yerlerdendir. Özverili bir şekilde çalışmasını sürdüren eczaneler sağlık sektöründe çok değerli bir yere sahiptirler. Eczaneler sadece ilaç almak için değil bir çok ihtiyacımız için bize yardımcı olurlar. Bunlar, kilo ölçme, ücretsiz tansiyona baktırma,  pansuman ya da küçük yaraları müdahale etme ve hastalıklarınızı sorabilirsiniz. Eskiden eczanelerde iğne de yaptırılabiliyordu ama  2013 yılından itibaren bu kaldırıldı. Ülkemizde en ücra yerde bile eczaneler vardır. Eczanelerin en güzel yönü de nöbetçi eczanenin olmasıdır. İlçeler de bile mutlaka bir ya da iki tane nöbetçi eczane vardır. Bu nöbetçi eczanelerde saat kaç olursa olsun ilaçlarınızı alabilirsiniz. Eczanelerde çalışma saati yaz ve kış dönemine göre değişiklik göstermektedir.

YORUMLAR