22.06.2021 23:35
Karısını öldüren mühendis, duruşma boyunca ağladı

Samsun'da bir mühendis, tartıştığı eşini bıçakla öldürdü. Tutuklanan şahıs, ilk duruşmada gözyaşlarına boğuldu.

İlkadım ilçesine bağlı Ulugazi Mahallesi, Selimiye Sokak'ta bulunan 4 katlı bir apartmanın en üst katında 13 Şubat akşam korkunç bir cinayet işlendi. İddiaya göre 50 yaşındaki mühendis Oğuz Taner Ekmenci, 2 çocuğunun annesi Mihrican Ekmenci'yi (46) boynundan bıçaklayarak öldürüldü. Kadın toprak altına, kocası da cezaevine girdi.

"ANNE BABASI DA İŞİN İÇİNDE"

Zanlı hakkında Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Bugün görülen davanın ilk duruşması akşam geç saatlere kadar devam etti. Maktulenin annesi, babası ve kardeşleri, cinayetin planlanlı bir şekilde işlendiğini ileri sürerek "Olayın içinde Taner'in anne babası da var. En ağır cezayı almalılar" dedi.

"BİR ANLIK CİNNET GETİRDİM"

Duruşma boyunca ağlayan tutuklu sanık da"Çok uzun süredir tartışıyorduk. Sürekli kavga ediyordu. Olay günü bağırıp çağırdı. Oğlumla kavga etti, araya ben girdim. Bana 'Eve para getimiyorsun' diye söylendi. Geçmişten gelen birikimin etkisiyle kendimi kaybettim. Bir anlık cinnetle mutfaktan bıçak aldım ve bir defa savurdum. Öldürme kastım yoktu" diye konuştu.

AKLİ DENGESİ ARAŞTIRILACAK

Avukatı Adnan Aydın ise müvekkilinin İstanbul Adli Tıp Kurumuna sevk edilerek, adli dengesinin ve cezai ehliyetinin tam olup olmadığının araştırılmasını talep etti. Mahkeme bu isteği kabul edip duruşmayı 4 Kasım'a erteledi.

Karısını öldüren mühendis tutuklandı Karısını öldüren mühendis tutuklandı Samsun’da 2 çocuk annesi eşini boğazından bıçaklayarak öldüren mühendis, çıkardığı mahkemece tutuklandı.

Mühendis koca 2 çocuk annesi karısını boğazından bıçaklayarak öldürdü Mühendis koca 2 çocuk annesi karısını boğazından bıçaklayarak öldürdü Samsun’da bir mühendis, 2 çocuk annesi eşini boğazından bıçaklayarak öldürdü.

Sibel Koçan cinayetinde 13 gözaltı Sibel Koçan cinayetinde 13 gözaltı Son dakika: İstanbul Ataşehir'de Sibel Koçan'ın öldürüldüğü 3,3 milyon liralık gaspla ilgili 13 kişi gözaltına alındı.

 

 

YORUMLAR