Anlat Derdini Feridun Ağabeye

Anlat Derdini Feridun Ağabey'e

“Selamünaleyküm Feridun Ağabey... 2012 yılından bu yana yapılan EKPSS ve atamalarına katılmaktayım. Son sınav 2018'de olmuş ve ben de katılmıştım. Ön lisans ve lise düzeyinde şansım az olduğu için 2012-2018 yılları arasındaki atamalarda yerleşemedim.
2018'deki sınava Lisans'ı bitirmiş olarak girdim. Ne var ki 2020'ye girmek üzereyiz ama 2019’da bir tek atama dahi gerçekleşmedi. Önceki sınav sonuçlarına göre; geçerlilik süresi içerisinde (yani 2 yıl boyunca) en az 3 atama yapılırken şimdiki Aile Bakanımız döneminde bu sayı mümkün gözükmüyor. Sayın Aile Bakanımız, atamalar konusunda Çocuk Esirgeme Kurumlarında kalan çocuklara verdiği desteği biz Engellilere ne zaman verecek? Sayın Aile Bakanım üzüntülüyüz, üzgünüz dertleyiz, kederliyiz… Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konuda doğru bilgilendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Tek umuduz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Allah onun yardımcısı olsun. Selam ve saygılarımla…
         "Kurt Osman"
 
 
Profesyonel hukuki yardım almalısınız
 
“Ben bir mali müşavirim. Bağcılar’da ikamet etmekteyim. Kamu gözetim kurumundan belge almaya hak kazandım. Resmî evraklarımı bu kuruma hem elden hem de internet aracılığıyla teslim ettim. Aradan çok zaman geçti belgem gelmedi. Öğrendim ki resmî evraklarım ve belgem ismi bende mahfuz bir kimse vasıtasıyla çıkartılmış. Yine ismi bende mahfuz bir resmî kurumda belgem işletilmiş resmî evraklarımı da kendi yakınının temize çıkması için bir avukatla anlaşarak kullanmak istediğini öğrendim. Mezkûr şahsın kimliğimin peşinde olduğunu da duydum. En ağır hakaretleri en ağır tehditleri almaktayım. Belge hırsızları mali müşavir hasımları hakkımı gasbederek bana ağır iftiralar atıyorlar. Bu ülkede adalet yok mu? Bu ülkede emniyet yok mu? Bu ülkede asayiş yok mu? Ben ne yapayım imdat! Sayın Cumhurbaşkanımız beni kurtarın!” diyen H.B. isimli okuyucumuz, anlattığınız üzüntü ve sıkıntı veren durumunuz hakkında ısrarla resmî kurumlar nezdinde girişimlerde bulunarak ve elbette ki kendiniz de resmî yoldan profesyonel hukuki yardım alarak probleminizi çözme yoluna gitmelisiniz.
 
 
“Sağ salim geldiğinize dua edin” dedi iyi mi?
 
Feridun Ağabey, geçtiğimiz hafta Antalya-Çorum seferini yapan Kamil Koç turizmin bir otobüsüne bindim. Keşke binmez olaydım. Otobüs bir buçuk saat geç geldi. Bu yüzden yolda hiç mola vermedi. Yedi saat boyunca molasız gittik. İki bardak çayı, iki bardak suyu da biz yolculardan esirgediler. Yolcular tepki gösterdi. Kaptan yolcularla tartıştı:
"Arkadaşım Çorum’a kadar sağ salim geldiğinize dua edin. Hadi kaza yapsaydık?" diye pişkinlik yaparak üste çıkmaya çalıştı. Kaptan araç sahibiymiş. Meğer ukalalığı ondanmış. Kamil Koç gibi köklü bir şirkete bu tür keyfî uygulamalar ve kimseler zarar veriyor. Ülkemizin önemli bir yolcu taşıma kurumu olan Kamil Koç firmasının yetkililerine iletilmesini istiyorum. Çalıştıkları isimlere ve kimselere dikkat etsinler. Müşteri memnuniyetini hesap etmeyenlerle yollarını ayırsınlar.
         Bir yolcu
 
 
“Bir kademe müjdesini bekliyoruz”
 
Feridun Ağabey, Sayın Cumhurbaşkanımız 2018 yılı Mayıs ayında Kayseri Komando Tugayında bizlere sınıf okulunda geçen süremiz için bir kademe verileceği müjdesini vermişti. Bugüne kadar 20 aya yakın bir zaman geçtiği hâlde ilgili yasa ve KHK çıkarılmadı. Bu konuda bürokratik süreç ne durumda bilmiyoruz ama merakla beklemekteyiz. Saygılarımızla?
         S.H.-İstanbul